• In English
 • Юрій Терентьєв: Прозорість - це завдання та фундаментальний принцип діяльності АМКУ
  опубліковано 09 жовтня 2015 року о 18:31

  Сьогодні, 9 жовтня, в Українському кризовому медіа-центрі відбулось засідання круглого столу за участю Голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва на тему: «Відкритість інформації – інструмент деолігархізації і боротьби з корупцією».

  Під час заходу керівник проекту «Український медіа-центр реформ» Тарас Качка зазначив, що Антимонопольний комітет України досить часто вважають органом, який забезпечить деолігархізацію та демонополізацію в Україні. Разом з тим, досить актуальним є питання забезпечення розвитку конкуренції, а не накладення штрафів.

  У свою чергу Юрій Терентьєв зазначив, що раніше проблемою Антимонопольного комітету України була непрозорість та незрозумілість його діяльності. За досить короткий строк новою командою Комітету вже зроблено багато важливих кроків, зокрема, вперше за всю історію діяльності відомства прийнято рекомендаційні роз’яснення щодо розрахунку штрафів, які вже застосовуються на практиці. Крім того, за ініціативи Комітету запроваджено публікацію рішень на офіційному веб-порталі.

  Зараз пріоритетним є вирішення ряду питань, а саме, більш чітке визначення:

  критеріїв оцінки концентрацій;

  прав та обов’язків сторін під час розгляду заяв про надання дозволу на концентрацію;

  підходів до визнання підприємства таким, що займає монопольне становище;

  підходів до визначення меж товарних ринків тощо.

  Крім того, з метою максимальної ідентифікації проблемних питань Комітетом систематично проводяться комунікативні заходи.

  Юрій Терентьєв також підкреслив, що прозорість діяльності Антимонопольного комітету України є не лише завданням, а й фундаментальним принципом.