• In English
 • У Кабінеті Міністрів України розроблено законопроект, що забезпечить повний перехід держустанов на електронну систему закупівель
  опубліковано 09 жовтня 2015 року о 18:40

  Мінекономрозвитку розробило і презентувало проект Закону «Про публічні закупівлі». У відомстві наголошують, що це базовий документ, який стане основою для наступного етапу реформи державних закупівель, а саме розгортання вже діючої електронної системи закупівель ProZorro до національного рівня, а також докорінно змінить правила роботи в сфері держзакупівель.

  Законопроект «Про публічні закупівлі» пройшов усі етапи узгоджень із громадськими організаціями і іншими стейкхолдерами. Як зазначили під час презентації документу представники Мінекономрозвитку України, у проекті закону прописано засади роботи в системі електронних закупівель ProZorro, яка сьогодні працює в пілотному режимі - на допорогових тендерах (до 200 тис. грн. для товарів та послуг і до 1,5 млн. грн. для робіт).

  Урядовці підкреслюють, що ефективність роботи ProZorro підтверджена навіть у тестовому режимі. Загальна економія бюджетних коштів у вересні перевищила 300 млн грн і продовжує збільшуватися. Вивід системи на національний рівень повинен підготувати її до пікових навантажень у декілька тисяч користувачів одночасно, адже в Україні на сьогодні налічується 15 тис. державних закупівельників і 25 тис. тендерних комітетів.

  У Мінекономрозвитку підкреслюють, що повний перехід державних установ України на електронну систему закупівель повинен відбутися до січня 2017 року.