• In English
 • Василь Шевченко: Бюджетні програми щодо соціального захисту учасників АТО виконуються в повному обсязі
  опубліковано 09 жовтня 2015 року о 14:02

  На сьогодні до реєстру учасників Антитерористичної операції внесено 107 тис. 142 особи. А статус учасника АТО надано 124 тис. 457 особам.  Про це сьогодні, 9 жовтня, на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко.

  Він наголосив, що бюджетні програми щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції виконуються повністю.

  «Бюджетні програми, які є у Міністерстві соціальної політики, виконуються в повному обсязі. А саме - програма, якою передбачена компенсація підприємствам витрат на виплату заробітної плати військовослужбовцям, залучених до лав ЗСУ», - підкреслив він і додав, що цією програмою передбачено виділення 1 млрд. 790 млн. гривень.

  «На сьогодні  виплачено 829 млн. 900 тис грн. Це – 46 %», - повідомив він. Крім того, Василь Шевченко наголосив, що Міністерство працює над тим, щоб забезпечити виплати, які не були здійсненні в 2014 році.

  «Зараз проект відповідно рішення вноситиметься на розгляд Уряд. І ті борги, які накопичились, також будуть погашатися», - зазначив Перший заступник Міністра соціальної політики.

   Також Василь Шевченко повідомив, що Мінсоцполітики є розпорядником коштів для закупівлі  житла військовослужбовців. «Це 300 млн. грн., які пропорційно виділяються на протязі року. І за рахунок цих коштів планується закупити 633 квартири для сімей загиблих. На сьогодні ми вже маємо першу інформацію, що області провели відповідні процедури і почали закупівлю. Так в Житомирській області закуплено 16  квартир для передачі  сім’ям загиблих або інвалідам 1-2 групи, в Закарпатській – 7 квартир, в  Миколаївській - 5 квартир, в Дніпропетровській – 18, в Київській - 32 квартири», - розповів він.

  При цьому Василь Шевченко зазначив, що Міністерство соціальної політики працює не тільки за бюджетними програмами, які існують, а й з міжнародними організаціями, які надають допомогу Україні щодо соціально-трудової та психологічної реабілітації учасників АТО.

  Така співпраця відбувається з ОБСЄ, зокрема, щодо перенавчання. «Зараз перенавчено уже більше 600 військовослужбовців. Це дозволить краще адаптуватися до життя змінивши свою професію, отримавши іншу кваліфікацію, яка користується більшим попитом», - зазначив Перший заступник Міністра соціальної політики.

  Крім того, Василь Шевченко повідомив, що продовжується співпраця з трастовим фондом НАТО щодо надання психологічної допомоги та соціально-трудової адаптації військовослужбовців, які завершили свій термін служби в зоні АТО. Так, наприклад, трастовим  фондом НАТО було проведено 80 тренінгів для діючих психологів Міністерства оборони.