• In English
 • Державою зроблено крок до захисту прав мільйонів українців - трудових мігрантів
  опубліковано 09 жовтня 2015 року о 11:39

  Верховна Рада України на пленарному засіданні 8 жовтня ухвалила в першому читанні проект закону №2330а «Про зовнішню трудову міграцію», внесений Кабінетом Міністрів. «За» проголосували 243 народні депутати.

  У своєму виступі з трибуни Парламенту Міністр соціальної політики України Павло Розенко зазначив: «Законопроект є рамковим, але водночас він покликаний вперше на державному рівні визнати таку категорію громадян, як трудові мігранти».

  «Досі в українському законодавстві не було визначено термін «трудовий мігрант», - наголосив Павло Розенко. – Відповідно сьогодні для нас заблокована можливість укладати двосторонні міжнародні угоди з іншими країнами світу щодо вирішення  питань трудових мігрантів. З цієї причини трудові й соціальні права від 3,5 до 5 мільйонів українців, які працюють за кордоном, належним чином не захищені».

  Законопроект закріплює основоположні права трудових мігрантів і їхніх родин – право на належні умови праці, на соціальне страхування і возз'єднання сімей. Окрім того, через укладення міждержавних договорів українська держава бере на себе зобов'язання сприяти захисту прав мігрантів на освіту і підтвердження результатів неформального навчання, сприяти задоволенню їхніх духовних, національно-культурних і мовних потреб. Ще одне завдання законодавчого акту – забезпечити відшкодування шкоди, заподіяної трудовим мігрантам під час їхньої праці за кордоном.

  Законопроект розроблено українськими фахівцями спільно з експертами Європейського Союзу, Міжнародної організації праці, Міжнародної організації з питань міграції. Його ухвалення є одним із зобов’язань, які містяться у Плані дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України.

  Проект закону №2330а покликаний стати основою для розробки наступних законодавчих актів, які розширюватимуть і захищатимуть права на соціальний захист громадян України – трудових мігрантів.