• In English
 • В рамках проекту ЄС Twinning при ДСІВ відбувся тренінг для представників судів загальної юрисдикції
  опубліковано 08 жовтня 2015 року о 17:30

  Із 6 по 7 жовтня 2015 року Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) у рамках проекту ЄС Twinning разом з європейськими експертами продовжила надавати знання щодо найкращих практик, які застосовуються в судовій сфері ЄС. Так, в конференц-залі Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) відбувся черговий тренінг для представників судів загальної юрисдикції.

  Захід, який складався із сімох модулів, відвідало близько 40 учасників – представників Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Апеляційного суду м. Київ районних судів Києва та Харкова, апеляційних судів різних областей України, а також Національної школи суддів України.

  З європейською практикою захисту прав на об'єкти промислової власності слухачів ознайомлювали суддя Апеляційного господарського суду м. Мадрид Енріке Гарсіа та суддя Апеляційного господарського суду м. Мурсія Рафаель Фуентес.

  Відкриваючи тренінг, Постійний радник проекту Twinning Пабло Роденас окреслив загальну мету заходу – надати учасникам знання та передати досвід щодо найкращих практик, які застосовуються в судовій сфері ЄС, стосовно захисту прав інтелектуальної власності (ІВ). У світлі впровадження в українське законодавство змін, пов’язаних з імплементацією норм ЄС, інформація, яку викладають в рамках тренінгів та семінарів іспанські експерти, може бути використана українськими фахівцями в їхній судовій практиці вже в недалекому майбутньому.

  Першу частину основної програми тренінгу було присвячено патентному праву. Енріке Гарсіа детально розглянув нормативно-правову базу ЄС, яка застосовується під час розгляду справ, включаючи основні засади Паризької конвенції про охорону промислової власності, Угоди ТРІПС, Договору про патентну кооперацію (PCT), Мюнхенської конвенції про видачу європейського патенту та Конвенції про європейський патент для спільного ринку. Зупинившись на особливостях останнього охоронного документа, фахівець відзначив актуальність створення наднаціональної судової структури для прийняття рішень щодо чинності та порушень – як для європейських патентів для спільного ринку, так і для решти європейських патентів.

  Поза увагою тренінгу не залишився і розділ авторського права та суміжних прав. У своїй доповіді європейський експерт розглянув базові принципи міжнародних конвенцій, які регулюють питання захисту авторського права та суміжних прав. Зокрема, пояснив дію принципу національного режиму, автоматичної охорони та принципу незалежності охорони. Також серед висвітлених питань — особливості охорони авторського права та суміжних прав у цифровому середовищі, співіснування з іншими правами, суб'єкти авторського права та об'єкти охорони (джерелом прикладів була обрана Бернська конвенція) та похідні твори – переклад, адаптація, музичні аранжування тощо.

  Особливо відзначимо, що іспанські фахівці надали всім охочим можливість ознайомитися з матеріалами тренінгу: презентації доповідей можна завантажити на офіційному веб-ресурсі ДСІВ.