• In English
 • Мінінфраструктури розраховує на злагоджену співпрацю з ДФС для більшої ефективності дерегуляції в портах
  опубліковано 08 жовтня 2015 року о 16:54

  Про це заявив заступник Міністра інфраструктури Юрій Васьков під час зустрічі ділових кіл Німеччини з делегацією українського транспортного відомства, що відбулася 7 жовтня в Торгівельній палаті Гамбурга в рамках економічного форуму «Україна: Інвестиційні можливості, зокрема, у сфері логістики». Учасниками зустрічі також стали Посол України в Німеччині Андрій Мельник, Генеральний консул України у місті Гамбург Оксана Тарасюк, делегати від Адміністрації морських портів України та представники більш ніж 30 німецьких компаній.

  Заступник Міністра інфраструктури Юрій Васьков у своєму виступі презентував запроваджені у вересні заходи з дерегуляції в морських портах України. В свою чергу, представники німецького бізнесу висловили підтримку спрощенню процедур, а також сподівання на подальшу координацію дій в цьому напрямку між Міністерством інфраструктури та Державною фіскальною службою.

   «Сьогодні частина вантажів, скажімо, з Китаю потрапляють до України не напряму, а через порти Гданськ та Гамбург, незважаючи на величезну різницю в довжині маршруту. Причина цього в тому, що митні процедури в портах значно більш забюрократизовані у порівнянні з процедурами на сухопутних кордонах. Тому, аби дерегуляція в українських портах запрацювала ефективніше, нам потрібна підтримка Державної фіскальної служби. Разом з нею ми маємо створити рівні умови для перевізників на всіх пунктах пропуску та привести українські митні процедури до європейського зразка», - підкреслив Юрій Васьков.

   Він також додав, що з метою поглиблення співпраці Мінінфраструктури з ДФС створено міжвідомчу робочу групу. Її метою стане розробка проектів урядових нормативно-правових актів, прийняття яких дозволить покращити логістику через українські порти.