• In English
 • Держкомтелерадіо затвердив зміни до Статуту НТКУ
  опубліковано 08 жовтня 2015 року о 17:11

  Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко 7 жовтня підписав наказ, яким затверджено зміни до Статуту Національної телекомпанії України. Відповідно до цих змін Національна телекомпанія переходить зі сфери управління Кабінету Міністрів у сферу управління Держкомтелерадіо, що допоможе значно прискорити процес прийняття рішень та погоджень на етапі створення Суспільного мовника.

   Також новим Статутом НТКУ надана можливість здійснювати діяльність у сфері радіомовлення. Ця зміна дозволить приєднати Національну радіокомпанію України до НТКУ. Крім того, новий Статут надав телекомпанії можливість не тільки національного, а й регіонального телерадіомовлення, що дозволяє ввести в правове поле майбутню передачу НТКУ, і як правонаступнику - НСТУ, регіональних ліцензій від обласних ТРК.

  Також у Статут НТКУ було внесено низку технічних правок, які привели його у відповідність з новими положеннями Господарського кодексу і Закону «Про господарські товариства».

  Оскільки НТКУ перейшло у сферу управління Держкомтелерадіо, то змінилася також норма про призначення та звільнення керівника НТКУ. Якщо раніше це робив Кабмін, то тепер відповідно до ст.7.1 нового статуту «Керівництво діяльністю НТКУ здійснює її генеральний директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Уповноваженим органом управління в установленому законодавством порядку за погодженням з Кабінетом Міністрів України».