• In English
 • Арсеній Яценюк: Реєстрацію підприємницької діяльності можна буде оформити за добу
  опубліковано 07 жовтня 2015 року о 14:17

  Підприємницьку діяльність в Україні можна буде зареєструвати за одну добу. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 7 жовтня, зазначивши, що підписаний відповідний спільний наказ між Міністерством юстиції та Пенсійним фондом і Державною службою статистики.

  Водночас він дав доручення невідкладно підписати наказ між Мін’юстом і Міністерством фінансів «щодо запровадження такої ж системи реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, яку Міністерство юстиції запровадило з Мінсоцполітики і з Державною службою статистики -  Міністерством економіки»: «Державна фіскальна служба поки що пасе задніх в цьому питанні, адже до десяти днів треба було ногами протоптувати коридори ДФС, щоб зареєструвати бізнес».

  Глава Уряду підкреслив, що Міністерство юстиції України – один із флагманів проведення реформ із дерегуляції, переходу на електронні сервіси.

  Він наголосив, що всі реєстри відкриті: «Зараз такий великий наплив користувачів, які хочуть отримати інформацію з реєстрів, що нам треба ще декілька днів, щоби технічно налаштувати систему».

  «Те, що зроблено за останніх 18 місяців Міністерством юстиції по дерегуляції, по відкриттю всіх баз даних і по спрощенню для підприємців і громадян отримання довідок, дозволів, будь-якої інформації всіх видів державного реєстру, - заслуговує на повагу», - сказав Арсеній Яценюк.

  Він зазначив, що Міністерство юстиції сьогодні пішло далі – буде вирішено питання щодо реєстрації підприємців. Глава Уряду нагадав, що зараз в Міністерстві юстиції реєстрація підприємницької діяльності здійснюється буквально за одну добу, «але проблема залишалася в Державній службі статистики, Пенсійному фонді і Державній фіскальній службі».

  «Міністерство юстиції вже підписало спільний наказ із Пенсійним фондом і з Державною службою статистики щодо того, що реєстрація підприємців в цих органах тепер буде так само здійснюватися за один день», - повідомив Глава Уряду.

  «Нарешті ми дійдемо до того, що за один день можна провести реєстрацію підприємств у всіх органах державної влади», - сказав Арсеній Яценюк.