• In English
 • МЗС проводить у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку виставку, що демонструє внесок України у створення і розвиток ООН
  опубліковано 06 жовтня 2015 року о 12:48

  5 жовтня у Нью-Йорку відбулося урочисте відкриття організованої Міністерством закордонних справ України виставки «Україна і ООН: об'єднані миром».

  Проект присвячений 70-річчю Організації Об'єднаних Націй і висуненню кандидатури України на місце непостійного члена Ради Безпеки ООН на період 2016-2017 рр. Виставка проходитиме з 5 по 9 жовтня 2015 року у штаб-квартирі ООН. Вибори непостійних членів Ради Безпеки заплановані на 15 жовтня.

  «Упродовж 70 років існування ООН Україна довела свою ефективність як надійного партнера Організації у справі налагодження миру та безпеки у нестабільних регіонах світу. Ми зробили значний внесок у розбудову регіональної стабільності і зараз потребуємо цього ж навзаєм. Наше майбутнє членство у Раді Безпеки ООН буде спрямоване на посилення авторитету Організації у світі», – зазначив Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв з нагоди відкриття виставки.

  У відкритті взяли участь заступники Генерального секретаря ООН з політичних питань Джефрі Фелтман і з питань комунікацій та публічної інформації Крістіна Галлах, а також низка Постійних представників держав-членів ООН, зокрема, Посли Канади, Великої Британії та Японії.

  На виставці висвітлені основні віхи співробітництва між Україною та Організацією Об'єднаних Націй. В експозиції представлені фотографії та документи, а також хронологія, що демонструє ключові моменти участі України в ООН. Відвідувачі виставки мають можливість більше дізнатися про роль України у створенні Організації Об'єднаних Націй, її вагомий внесок в розвиток ООН та операції з підтримання миру.

  Один з фактів, який ілюструє український внесок у миротворчі зусилля, говорить сам за себе: з 1992 року більш ніж 34,000 військових і цивільних співробітників з України виконали свій благородний обов'язок під прапором ООН в більш ніж 20 операціях ООН з підтримання миру і місій по всьому світу.

  Виставка також підкреслює важливість резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 «Територіальна цілісність України», ухваленої у березні 2014 незабаром після анексії Криму Росією.

  Проект дозволяє Україні продемонструвати свою все більшу відданість справі забезпечення міжнародного миру і безпеки і розвитку взаємодії з Організацією Об'єднаних Націй. Проведення виставки у штаб-квартирі ООН напередодні голосування є важливим елементом інформаційної кампанії для забезпечення обрання нашої держави до складу Ради Безпеки ООН.