• In English
 • Учасники антитерористичної операції на Волині вже отримали у власність 1 325 земельних ділянок
  опубліковано 02 жовтня 2015 року о 11:50

  У Волинській області для учасників АТО землевпорядники відвели 664,1 га земель. Усього з початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками військові отримали у власність 1325 земельних наділів.

  Землі використають за різним призначенням. Учасники АТО отримали 662 ділянки площею 99 га для індивідуального житлового будівництва. Для ведення садівництва відведено 300 наділів площею 29 гектарів. Ще на 363 ділянках площею 535,9 га військові займатимуться веденням особистого селянського господарства.

  На Волині до головного управління Держгеокадастру та органів місцевого самоврядування військовослужбовці загалом подали 4 381 заяву на отримання землі. На сьогодні видано 2 924 дозволи на розробку землевпорядної документації на ділянки загальною площею 1165,1 гектарів. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду.

  «На території області продовжується процес виділення землі учасникам АТО. Землевпорядна служба у співпраці з органами місцевого самоврядування створює резерви земель. Це робиться для того, щоб забезпечити ділянками усіх військових, які виявили бажання отримати наділ», - зазначає Василь Василенко, в.о начальника головного управління Держгеокадастру в області.

  Землевпорядники зарезервували на Волині 3037,2 га земель, які можуть бути надані військовим. Фахівці землевпорядної служби області розробили атлас вільних земель. У ньому містяться табличні та картографічні матеріали про земельні масиви, внесені до резерву. Всі учасники АТО, які вирішили отримати ділянки на території регіону, можуть ознайомитись із матеріалами про вільні землі в он-лайн режимі. Атласи розміщені у відкритому доступі на сайті головного управління Держгеокадастру у Волинській області.

   

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.