• In English
 • Міноборони та волонтери вивели проект медичної інформсистеми "Е-здоров'я" на черговий етап реалізації
  опубліковано 01 жовтня 2015 року о 18:57

  Міністерство оборони України спільно з групою волонтерів реалізує проект зі створення медичної інформаційної системи «Е-здоров’я», яка допоможе поліпшити обмін інформацією про стан поранених військових між лікарями. Про це сьогодні, 1 жовтня, розповів на брифінгу в Будинку Уряду керівник проекту – волонтер Михайло Лопатін.

  «Реалізація проекту почалася з того, що волонтери ретельно вивчили весь процес надання медичної допомоги пораненим учасникам АТО, – зазначив керівник проекту. – Ми зрозуміли, що дуже багато поранених отримували першу медичну допомогу у цивільних лікарнях. Водночас бажала кращого передача на різних етапах інформації за пораненими про їхній стан та надану допомогу».

  Цю проблему вирішує новостворена система обміну інформацією між військовими і цивільними медичними закладами, запровадження електронної медичної картки кожного пораненого військового тощо, повідомив Михайло Лопатін.

  «Медична інформаційна система була розроблена та запроваджена за три місяці. Надали безкоштовну допомогу львівські програмісти, інші допомагали необхідним обладнанням, прокладенням інформаційних оптоволоконних мереж, налаштуванням системи тощо. Нині розгорнуто навчальний клас в Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь». Цей заклад, шпиталь у Запоріжжі та міська лікарня швидкої допомоги у Маріуполі працюють зараз у єдиній системі», – розповів волонтер.

  За словами Михайла Лопатіна, в подальшому планується запровадити медичну інформаційну систему «Е-здоров’я» в усіх медичних установах, як військових, так і цивільних, що значно спростить обмін інформацією про хворого або пораненого під час його переведення чи евакуації з одного закладу до іншого. Відповідно, буде значно покращено ситуацію з наданням медичної допомоги в цілому. Волонтер також підкреслив, що проект реалізується без залучення держаних коштів.

  «В рамках реформування військової медицини в проектному «Офісі реформ» Міністерства оборони України реалізуються три проекти – «Електронне здоров’я», проект «Евакуація» – щодо координації сил та засобів в районі проведення АТО, а також проект автоматизації медичних складів, який стане частиною загального логістичного проекту Міноборони», – підсумував заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв.