• In English
 • Арсеній Яценюк очікує на позитивне рішення ЄБРР про надання Україні $300 млн. для придбання газу на західному кордоні
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 13:58

  «Очікуємо, що Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку підтримає рішення щодо надання Україні додатково 300 мільйонів доларів США, щоби закупити газ для потреб української економіки на західному кордоні», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 30 вересня.

  Він зазначив, що засідання Ради директорів Європейського банку реконструкції та розвитку відбувається прямо зараз, і кілька хвилин тому розпочався розгляд українського питання.

  У випадку ухвалення цього рішення, наголосив Арсеній Яценюк, НАК «Нафтогаз України» за процедурами ЄБРР проведе відповідний тендер, «щоби на 300 мільйонів доларів США придбати газ для української економіки саме на західному кордоні».

  Окрім того, таке рішення, за словами Глави Уряду, дасть можливість Україні до кінця поточного року розблокувати і отримати ще 500 мільйонів доларів США від Світового банку.

  «Загальний пакет фінансових коштів, необхідних для того, щоби пройти зиму, становить близько 1,3 мільярда доларів США. Із них 500 мільйонів доларів вже на рахунках «Нафтогазу», щодо 300 мільйонів – сподіваюсь на позитивне рішення ЄБРР, і 500 мільйонів доларів до кінця поточного року надасть Світовий банк для НАК «Нафтогаз України» під державні гарантії для закупівлі газу і проходження опалювального сезону», - наголосив Арсеній Яценюк.