• In English
 • ДАБІ напрацювала чіткі терміни для усунення порушень містобудівного законодавства
  опубліковано 29 вересня 2015 року о 16:04

  29 вересня Громадська рада при Державній архітектурно-будівельній інспекції на своєму засіданні схвалила пропозицію щодо систематизації та встановлення чітких термінів з усунення порушень містобудівного законодавства, які посадова особа призначає порушнику за результатами перевірки.

  Робота інспекторів полягає в тому, щоб виявляти факти порушень і змушувати порушників усувати недоліки та потенційні ризики. Держархбудінспекція в залежності від порушення має право притягти до відповідальності замовника будівельних робіт, проектанта та виконавця, тобто підрядника. Після перевірки та складання акта інспектор видає припис про усунення порушень містобудівного законодавства та дає порушнику строк для їх виправлення.

  Проте трапляються випадки, коли щодо одних і тих же порушень посадові особи призначають різні строки на їх усунення. Це створює «привілейовані» умови одним порушникам та позбавляє їх інших. Також така невідповідність може створювати суттєві корупційні ризики.

  Щоб виправити ситуацію ДАБІ розробила спеціальну пам’ятку для співробітників Інспекції, в якій чітко зафіксовані конкретні порушення і достатній термін для їх усунення. Виконання даних рекомендацій працівниками, в тому числі й новоутворених інспекцій при місцевих органах влади, буде контролюватися головними інспекторами будівельного нагляду.