• In English
 • На колегії Мінкультури схвалили Програму виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2015/2016 роки
  опубліковано 25 вересня 2015 року о 18:46

  25 вересня колегія Міністерства культури схвалила запропонований Державним агентством з питань кіно проект Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2015/2016 роки.

  Відповідно до запропонованих Урядом змін до Закону «Про державний бюджет України на 2015 рік» було збільшено видатки на створення національних фільмів на 100 млн. грн. У зв’язку з цим, у поточному році Державне агентство з питань кіно запропонувало оновити Програму виробництва та розповсюдження національних фільмів та сформувати Програму виробництва і розповсюдження національних фільмів на 2015/2016 роки з кіно проектів-переможців 7-го конкурсного відбору та фільмів, що перебували у Програмі попередніх років, але не реалізовувалися через брак коштів.

  «Виділення додаткових коштів на українське кіно — знакова для кінематографу подія, адже це дозволить нам, не зважаючи на обмаль часу, вже цього року запустити виробництво 43 нових, різних за жанром і стилем фільмів. А також провести новий конкурсний відбір», — сказав Голова Держкіно Пилип Іллєнко.

  Загалом у рейтинговому переліку присутні 73 кінопроекти, з яких 32 одержали високу оцінку й можуть бути рекомендовані до включення в Програму та 22 фільми минулих конкурсів. Їх запуск у виробництво може бути здійснено наприкінці 2015 року – на початку 2016 року. Також Програмою передбачено тиражування контрольних та архівних копій фільмів.