• In English
 • За посередництва Мінекономрозвитку поновлено роботу найбільших виробників хімдобрив України
  опубліковано 25 вересня 2015 року о 18:22

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України стало медіатором у давньому борговому конфлікті між НАК «Нафтогаз України» та головними виробниками мінеральних добрив в Україні – ПАТ «Азот» (Черкаси) і ПАТ «Рівнеазот». Як результат, 24 вересня ввечері «Нафтогаз» отримав перший транш погашення заборгованості у сумі 385 млн. грн., а заводи, нарешті, почнуть працювати.

  Наприкінці серпня в Мінекономрозвитку відбулися наради з пошуку шляхів відновлення роботи найбільших заводів-виробників та забезпечення осінньої посівної мінеральними добривами. Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Руслан Корж виступив модератором переговорного процесу між представниками «Нафтогазу» і ДК «Газ України», з одного боку, та заводами ПАТ «Азот» (Черкаси) і ПАТ «Рівнеазот», що входять до групи компаній Ostchem.

  Головним результатом переговорів стало узгодження графіків погашення боргу двох хімічних заводів за природний газ – головну сировину для виробництва добрив. Сторони домовилися поновити постачання газу після сплати першої частини боргу. Відповідно до домовленості, загальна сума боргу, яка складає 2,96 млрд. грн., має бути погашена до кінця січня 2016 року.

  16 вересня ці домовленості були закріплені у суді мировими угодами.

  24 вересня НАК «Нафтогаз України» повідомив, що отримав перший платіж 385 млн. грн. та розблокував  постачання газу хімічним підприємствам у Рівному та Черкасах.

  «Проблема заборгованості великих промислових підприємств виникла не вчора - борг накопичувався з 2006 року. Для Мінекономрозвитку, як для провідника державної промислової політики, було вкрай важливо знайти для неї дієве рішення з багатьох причин. Ці заводи не просто виробляють левову частину добрив для аграріїв - вони є містоутворюючими та дають роботу десяткам тисяч українців. Ми спонукали всі сторони спору сісти за стіл переговорів – і мені особисто дуже приємно, що кожний зайняв конструктивну позицію», – коментує Руслан Корж.

  Мінекономрозвитку щиро вдячне за зусилля у вирішенні конфлікту Міністерству аграрної політики та продовольства, Міністерству внутрішніх справ, Рівненській та Черкаській обласним державним адміністраціям, керівництву НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Рівнеазот», ПАТ «Азот» (Черкаси), Союзу хіміків України.