• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд забороняє польоти "Аерофлоту" до України і використання російського програмного забезпечення в органах державної влади
  опубліковано 25 вересня 2015 року о 18:33

   Уряд України забезпечує виконання рішення РНБО щодо заборони польотів російських авіакомпаній, в першу чергу компаній «Аерофлот» і «Трансаеро» до України, - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на нараді в Кабінеті Міністрів у п’ятницю, 25 вересня.

  Кабінет Міністрів також забороняє транзитні польоти російських авіакомпаній через територію України, "якщо вони містять  товари військового призначення, подвійного призначення або російську військову живу силу".

  Він доручив повідомити про відповідне рішення російській стороні: «Немає що робити російським літакам з російськими триколорами в українських аеропортах».

  Арсеній Яценюк також зазначив, що відповідно до рішення РНБО, є пряма заборона на використання російського програмного забезпечення. Він зазначив, що йдеться зокрема про ПЗ  компанії «Лабораторія Касперського». Глава Уряду доручив Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України невідкладно відключити оновлення програми, її придбання та використання в органах державної влади.

  «До всіх органів виконавчої влади є чітка вимога - тим компаніям, щодо яких застосовані санкції, заборонити участь в державних закупівлях, щоб вони не мали доступу до бюджетного ресурсу країни», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду нагадав, що рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеного Указом Президента України, прийнято рішення про застосування персональних санкцій до окремих суб'єктів Російської Федерації: «Вже зроблені перші кроки, в першу чергу, це стосується «Укрзалізниці».

  «Уряд наполягає на невідкладному застосуванні всіх санкцій, які визначені рішенням РНБО», - підкреслив він.

  Арсеній Яценюк звернувся до санкційного комітету в постійному режимі моніторити виконання запровадженних санкцій. За необхідності, підкреслив він, - змінити і додати до рішення РНБО  додаткові прізвища і компанії.

  «Відповідальність за запровадження санкцій персонально лежить на керівниках центральних органів виконавчої влади і директорах державних підприємств. Керівниками кожного органу виконавчої влади повинно бути забезпечене стовідсоткове виконання рішення Ради нацбезпеки і оборони», - підкреслив Глава Уряду.

  Нагадаємо, Уряд України ініціював розробку, підготував і вніс на розгляд Парламенту Закон України «Про санкції» 8 серпня 2014 року, який був ухвалений 14 серпня (№1644-VII).

  11 вересня 2014 року Уряд України ухвалив перший пакет пропозицій до РНБО щодо санкцій проти РФ (розпорядження №829-р). Зокрема, запропоновані заборони стосувалися в’їзду на територію України, виведення капіталу за межі України, участь у приватизації, заборони експорту до Російської Федерації товарів військового призначення та подвійного використання.

  12 серпня 2015 року Уряд України ухвалив другий пакет пропозицій до РНБО щодо запровадження санкцій проти Російської Федерації і направив їх на розгляд РНБО.

  Загалом двома пакетами Уряд запропонував застосувати санкції стосовно 1124 фізичних та 156 юридичних осіб, що представляють РФ.