• In English
 • Порушення прав журналістів МВС моніторить у щоденному режимі
  опубліковано 23 вересня 2015 року о 17:24

  Сьогодні, 23 вересня, на базі МВС відбулася нарада з питань захисту прав журналістів. На порядок денний засідання були винесені питання створення робочої групи з питань захисту законної професійної діяльності журналістів. Члени групи працюватимуть над створенням необхідної нормативної бази, а також розглядатимуть хід розслідування кримінальних проваджень, де об’єктом злочинних посягань стала діяльність журналістів.

  У роботі засідання взяли участь представники Адміністрації Президента України, МВС, СБУ, Генпрокуратури, медіаюристи та представники професійних об’єднань журналістів. Учасники засідання мали на меті розглянути проекти положень про робочу групу з питань захисту прав журналістів. Ця робоча група має акумулювати інформацію щодо стану свободи слова, перешкоджання діяльності журналістів, а також контролювати стан подальшого розслідування цих подій.

  За словами начальника Головного слідчого управління МВС України Олександра Вакуленка, для більш ефективної роботи зі зверненнями, в яких фігурують представники мас-медіа, у службі діє щоденний моніторинг ситуації. Крім того, керівництвом ГСУ було направлено службову телеграму на ім’я керівників слідчих підрозділів  територіальних органів внутрішніх справ з вимогою невідкладно інформувати МВС про всі події, учасниками яких стали журналісти.

  «Відповідно ми запровадили щоденний моніторинг такої інформації і її узагальнюємо», – зазначив керівник слідства МВС.

  Він також додав, що бачить необхідність взаємного обміну актуальною інформацією із представниками профспілок медіа. Це потрібно для більш оперативного реагування на факти порушення прав журналістів.

  Крім того, до кінця вересня представники слідчого підрозділу МВС планують підготувати аналіз по застосуванню статті 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України, а також необхідну інфографіку.

  «Ця активна фраза триває. По закінченню дев’яти місяців ми цю інформацію готуємо і надамо для користування і обговорення представникам засобів масової інформації», – зазначив Олександр Вакуленко.

  Тим часом Оксана Романюк, голова ГО «Інститут масової інформації», запевнила у готовності сприяти правоохоронцям у питанні захисту прав журналістів, зокрема – щотижня надаючи свою інформацію про події з участю представників мас-медіа.  Вона також зазначила, що кількість нападів на журналістів у 2015 році зменшилася в 11 разів.