• In English
 • У рамках розслідування вибуху на нафтобазі на Київщині допитано майже 270 осіб
  опубліковано 23 вересня 2015 року о 15:53

  Слідчими призначено 35 експертиз, по частині з них вже отримано результати. Крім того, до державних контролюючих інстанцій направлено понад 150 листів. Двоє посадовців нафтобази перебувають під домашнім арештом.

  Під час перевірки діяльності нафтобази, розташованої у Васильківському районі Київської області, правоохоронці отримали данні щодо того, що діяльність зі зберігання та реалізації паливно-мастильних матеріалів здійснювали три товариства з обмеженою відповідальністю, одне з яких – власник бази, а ще два є орендарями.

  На підставі першочергово зібраних матеріалів розслідування інженерові та заступникові директора нафтобази було повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення. Дії посадовців кваліфіковані за ч.2 ст. 273 (Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах) Кримінального кодексу України. Печерський районний суд міста Києва обрав стосовно працівників нафтобази запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

  Станом на сьогодні, 23 вересня, Головним слідчим управлінням направлено більше 150 листів до державних контролюючих інстанцій з приводу діяльності нафтобази в смт. Глеваха Васильківського району Київської області.

  Слідчими допитано 268 осіб з числа працівників нафтобази, медичних працівників, пожежних, а також представників контролюючих інстанцій. Вже проведено 15 обшуків за місцем проживання підозрюваних – посадових осіб ТОВ, а також у контролюючих організаціях. Крім того, призначено 35 експертиз, зокрема – судово-медичні, електротехнічна, пожежно-технічна та вибухотехнічна, інженерно-екологічна, будівельно-технічна тощо. На теперішній час 16 експертиз вже виконано.

  До Головного слідчого управління МВС України надійшло 9 заяв від осіб про залучення до кримінального провадження у якості потерпілих яким були вручені пам’ятки про процесуальні права потерпілих.

  Нагадаємо, що увечері 8 червня цього року на нафтосховищі, розташованому в селі Крячки Васильківського району сталася пожежа. Тоді загинули п’ять осіб, четверо з яких – рятувальники.