• In English
 • У Києві відбувся Французько-український бізнес-форум з енергоефективності
  опубліковано 23 вересня 2015 року о 16:04

  23 вересня у м. Києві відбувся Французько-український бізнес-форум з енергоефективності, організований Посольством Франції в Україні, Агентством з розвитку французької економіки "Бізнес франс" за підтримки Держенергоефективності та Асоціації з енергоефективності та енергозбереження.

  Участь у заході взяли Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, народний депутат України, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету ВРУ з питань ПЕК Олексій Рябчин, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, представники міжнародних організацій, французьких та українських компаній.

  Вітаючи учасників форуму, Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон відзначила, що Франція приділяє багато уваги розвитку сфери енергоефективності та готова поділитися досвідом і допомогти Україні у здійсненні реформ у цій сфері.

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук привітав учасників форуму від імені Віце-прем'єр-міністра України Геннадія Зубка та висловив вдячність представникам Посольства Франції в Україні за підвищену увагу до  розвитку сфери енергоефективності в Україні, особливо з точки зору інвестицій.

  У ході виступу Голова Держенергоефективності відзначив, що  успішний досвід Франції у сфері енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики є надзвичайно корисний і актуальний для України.

  "Агентство продовжує робити все можливе для того, щоб інвестиційна привабливість України у цій сфері зростала. Зокрема, в Україні вже прийнято цілу низку нормативно-правових актів, які передбачають створення сприятливих умов для роботи інвесторів та бізнесу в сфері енергоефективності", - додав Сергій Савчук та розповів учасникам форуму про прийняту Урядом програму підтримки населення до впровадження енергоефективних заходів, про Закони України щодо механізму енергосервісу, про напрацьовану Агентством модель майбутнього фонду з енергоефективності, а також про розроблений законопроект про енергетичну ефективність будівель.

  Цікавою для іноземного бізнесу може стати і  сфера відновлюваної енергетики. Адже Урядом України зроблено вже чимало: прийнято Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року та Закон України щодо стимулювання розвитку відновлюваних джерел енергії, впроваджено стимулюючий тариф на виробництво теплової енергії "не з газу".

  Сергій Савчук презентував французам пріоритети розвитку енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні. "Сьогодні Україна потребує інвестицій та передових, новітніх технологій для будівництва когенераційних установок, заводів з виробництва біоетанолу другого покоління, пелет, котлів, що працюють на біопаливі, сміттєпереробних заводів, вирощування енергетичних культур", - повідомив він.

  Наприкінці виступу Сергій Савчук запросив представників французьких компаній презентувати свої досягнення на VIII Міжнародній спеціалізованій виставці "Енергоефективність. Відновлювана енергетика - 2015", а також взяти участь у VII Міжнародному інвестиційному бізнес-форумі з енергоефективності та відновлюваної енергетики, який організовує Агентство з 10 по 13 листопада у м. Києві.

  Під час форуму французькі компанії представили свій досвід та напрацювання за такими напрямками: енергоефективність у промисловості, житлово-комунальному господарстві, виробництво теплової енергії з біомаси.

  Загалом за підсумками Форуму французькі компанії готові продовжувати активну роботу в цій сфері у тісній співпраці з українськими партнерами.