• In English
 • Енергетика є рушієм розвитку економіки України, - Володимир Демчишин
  опубліковано 22 вересня 2015 року о 20:03

  Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин за результатами огляду VIII Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергетика в промисловості» у рамках ХІІІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» провів прес-конференцію, під час якої зазначив, що виставка продемонструвала перспективні ідеї та напрацювання енергетиків.

  Володимир Демчишин наголосив, що важливим для галузі є енергетичне машинобудування та приладобудування, і чимало стендів демонструють різноманітне обладнання для галузі, в тому числі для атомної генерації. За його словами, цього потребує будівництво нових блоків електростанцій, зокрема добудова енергоблоків в атомній енергетиці, побудова нових ліній електропередачі, які дадуть змогу використати додатково потужності АЕС в розмірі понад 1,5 ГВт, що наразі не використовуються. Також Міністр підкреслив важливість розвитку малої гідроенергетики, адже ресурс для цього в Україні є.

  «Після огляду виставки я остаточно переконався у правильності тези, яку сказав у вітальній промові: справді, енергетика є рушієм розвитку економіки України», - підкреслив Міністр.

  Крім того, Міністр енергетики та вугільної промисловості наголосив, що Україна повинна працювати над тим, щоб міжнародна спільнота сприймала нас не тільки як отримувачів технологій, а як рівноправних учасників ринку. «У нас є достатньо технологій, щоб зберегти експортний потенціал України», - наголосив Міністр.

  Володимир Демчишин також звернув увагу на необхідність зниження втрат у мережах «Потрібно оновлювати мережі. На сьогодні втрати складають 12%, що значно більше, ніж у європейських країнах», - повідомив він.  «Втрати 10 млрд. КВт год електроенергії - це 10 млрд. гривень, які зайво втрачаються в мережах, а їх можна спрямувати на зменшення втрат», - підсумував Міністр. На його думку, перехід на стимулююче тарифоутворення стане позитивним кроком для модернізації мереж. Крім того, він звернув увагу, що в опалювальний період зростає навантаження на мережі, тому підприємствам теплокомуненерго є необхідність вирішення проблем внутрішньобудинкових мереж.

  Відповідаючи на запитання журналістів, Міністр поінформував, що на складах ТЕС на сьогодні понад 2 млн. тонн вугілля, процес накопичення триває дуже активно. «Ми набрали добрий темп накопичення вугілля, - зазначив Міністр. - Тому до опалювального сезону буде накопичено достатню кількість палива».