• In English
 • Андрій Пивоварський: "Україна пропонує величезні можливості для розвитку шведського бізнесу"
  опубліковано 21 вересня 2015 року о 10:12

  18 вересня Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський під час робочого візиту до Стокгольму виступив на конференції «Програма приватизації України: стратегічні пріоритети для нової України та можливості для розвитку шведського бізнесу».

  Міністр розповів учасникам заходу про перебіг реформ та можливості бізнесу в інфраструктурному секторі.

  Як повідомив Міністр, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства у 2014/2015 маркетинговому році Україна експортувала 34,8 млн. тонн зерна. Прогнозується, що Україна до 2020 року подвоїть експорт зернових. Але наразі потужності наших портів обмежуються приблизно 36 млн. тонн вантажів на рік. «Українські порти мають суттєві перспективи із залучення транзитних вантажопотоків. Ми запрошуємо швецькі компанії до побудови причалів в морських портах, обміну технологіями, реалізації будівельних інвестиційних проектів в портах та організації безпеки на морському транспорті», – підкреслив Андрій Пивоварський.

  Також Міністр поінформував учасників конференції про плани приватизації державних стивідорних компаній: «Ми розуміємо, що портова галузь буде тоді цікава для значних інвестицій, коли буде врегульоване питання власності. Для цього Уряд передав до Верховної Ради законопроект, що дозволить розпочати процедуру приватизації державних стивідорних компаній».

  Окремо пан Пивоварський зупинився на питання корпоратизації Укрзалізниці та новому законі «Про залізничний транспорт», що повністю змінить підхід до організації залізничних перевезень, забезпечить рівний доступ до інфраструктури всім учасникам ринку, а також відкриє ринок залізничних перевезень для приватної тяги «Ні держава, ні Укрзалізниця у середньостроковій перспективі не мають коштів для суттєвого оновлення вагонного парку і тяги. Зношеність рухомого складу інколи сягає 100%. Для інвесторів, в тому числі іноземних, відкривається нове вікно можливостей», – наголосив Міністр.