• In English
 • Міністр юстиції Павло Петренко запустив пілотний проект по отриманню свідоцтва про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку
  опубліковано 18 вересня 2015 року о 13:57

  Львівські мами можуть отримати свідоцтво про народження дитини без черг та бюрократії, не виходячи з пологового будинку. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко в ході відвідин Львівського пологового будинку №1, де стартував пілотний проект із видачі свідоцтв про народження безпосередньо в медичному закладі.

  Сьогодні з рук Міністра юстиції Павла Петренка та львівського міського голови Андрія Садового свідоцтва про народження дитини отримали 13 мам.

  «Щоб зробити маленький внесок для комфорту тих українок, які народжують нам майбутнє покоління, Міністерство юстиції запровадило у Львові пілотний проект із видачі без бюрократії та без черг свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку. Це дуже проста, але дуже потрібна ініціатива. Завдяки їй українські батьки після народження дитини більше не будуть змушені стояти в чергах у РАЦСах», - зазначив очільник Мін’юсту.

  За його словами, для того, щоб отримати свідоцтво у пологовому, достатньо заповнити відповідну заяву.

  «Тут у пологовому будинку працюють фахівці Міністерства юстиції. Мами або їхні чоловіки можуть на місці заповнити відповідні документи. Наші співробітники одразу видадуть свідоцтво про народження. З пологового будинку ви забираєте дитину вже з документами, які засвідчують її народження», - повідомив Міністр юстиції.

  Павло Петренко наголосив, що протягом найближчого тижня цей сервіс почнуть надавати й у інших пологових будинках Львова.

  За словами львівського міського голови Андрія Садового, символічно, що саме Львів, який славиться своїми новаціями, одним із перших запровадив таку потрібну ініціативу.

  «Символічно, що Львів, як місто IT, при народженні дитини одразу дає їй перший документ без черги. Я б дуже хотів, щоб ті дітки, які тут народжуються, у своєму житті ніколи взагалі не чули про черги, бюрократію та корупцію. Для цього треба багато зробити. Ми стали на правильний шлях використання новітніх технології, які дають таку можливість», - заявив львівський мер.

  Керівник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський зі свого боку запевнив усіх, що й надалі забезпечуватиме запровадження послуг, які полегшуватимуть життя українців.

  «Львівська юстиції виступає за те, щоб не мами йшли до юстиції, а юстиція йшла до мам. Ми готові виконувати це завдання Міністра якісно і належно», - зазначив він.