• In English
 • На Рівненщині 1 838 учасників АТО отримають у власність земельні ділянки площею понад 250 га
  опубліковано 15 вересня 2015 року о 10:45

  З початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками учасників АТО у Рівненській області військові подали 3 555 заяв на отримання наділів. Землевпорядники надали 1 838 дозволів на розроблення проектів землеустрою. Військовослужбовцям відведуть у власність землі площею 251,4 гектара. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду.

  Учасники АТО планують використати 1094 ділянки площею 95 га під будівництво та обслуговування житлового будинку та господарських споруд. Для ведення садівництва відведуть 630 ділянок площею 66 гектарів. Ще 114 земельних наділів площею 90,4 га військові отримають для ведення особистого селянського господарства.

  Найбільшу кількість заяв на отримання землі учасники антитерористичної операції подали до землевпорядної служби та органів місцевого самоврядування у м. Рівному (1201), Рівненському (633), Здолбунівському (254) та Костопільському (164) районах.

  «Звернення військовослужбовців рівненські землевпорядники розглядають у стислі терміни та в першочерговому порядку. Ми визначаємо в області вільні землі, які можуть бути передані у власність учасникам АТО», - відзначила в.о. начальника головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Світлана Богатирчук-Кривко.

  На сьогодні фахівці землевпорядної служби Рівненщини зарезервували для потреб військовослужбовців 274 земельні масиви загальною площею 971,2 га.

   

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.