• In English
 • Обговорено концептуальні засади набуття й реалізації прав інтелектуальної власності
  опубліковано 11 вересня 2015 року о 17:44

  11 вересня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ) обговорено концептуальні засади набуття та реалізації прав інтелектуальної власності (ІВ).

  За словами Голови ДСІВ Алли Жарінової, наразі в країні відбуваються масштабні реформи, і сфера ІВ не є винятком.

  «Ми переконані в тому, що реформування галузі ІВ має базуватися на розумінні її особливостей, враховувати сучасні тенденції правової охорони ІВ та відповідний досвід Європейського Союзу. Реформування передбачає наявність візії, формування якої зумовлює необхідність проведення ґрунтовних досліджень ринку ІВ, специфіки використання об'єктів у різних сферах та проблем, які виникають у зв'язку з цим. Проте в сучасних соціально-економічних умовах ми маємо поєднувати в часі відповідні дослідження й реформування», – підкреслила Алла Жарінова.

  За словами Голови ДСІВ, саме спільно з громадськістю потрібно обговорити базові, вихідні ідеї, які мають лягти в основу подальшої діяльності ДСІВ з удосконалення системи правової охорони ІВ.

  «Також ми ініціюємо опитування представників сфери щодо актуальних проблем, над вирішенням яких має працювати ДСІВ в короткостроковому періоді. Проведення громадських консультацій під час перегляду положень відповідного законодавства є усталеною практикою Європейського Союзу. Найближчим часом на сайті ДСІВ буде розміщено анкету, розроблену з урахуванням досвіду ЄС та Всесвітньої організації інтелектуальної власності, – і всі зацікавлені особи зможуть висловити свої пропозиції. Результати цього опитування ляжуть в основу розроблення національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності України», – зазначила Алла Жарінова.

  Участь у заході взяли науковці, адвокати, патентні повірені, судові експерти, представники Кабінету Міністрів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, фахівці Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», представники Американської торгівельної палати в Україні, Європейської Бізнес Асоціації, Асоціації патентних повірених України, Асоціації правників України, Асоціації адвокатів України, експерти проекту «EasyBusiness» та інші фахівці у сфері ІВ.