• In English
 • Віталій Мущинін: Уряд подав до Парламенту зміни до бюджету-2015 щодо підвищення соцстандартів
  опубліковано 11 вересня 2015 року о 13:58

  Заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін висловив сподівання на якнайшвидшу підтримку Парламентом змін до бюджету 2015 року, пов’язаних з підвищенням соціальних стандартів з 1 вересня. Відповідний законопроект Уряд подав до Парламенту 9 вересня.

  «Сьогодні ми будемо просити народних депутатів підтримати ці пропозиції, оскільки дуже важливо, щоб ми виконали завдання, які стоять перед системою соціального захисту», - сказав Віталій Мущинін на брифінгу у Будинку Уряду 11 вересня.

  За його словами, «є певні надходження до бюджету, які дозволили на 4 місяці раніше, ніж було заплановано, підвищити мінімальні стандарти, від яких залежать відповідно розміри пенсій, зарплат, соціальних виплат».

  Віталій Мущинін нагадав, що з 1 вересня прожитковий мінімум на одну особу буде становити 1330 гривень, для дітей до 6 років - 1167, для дітей віком від 6 до 18 років - 1455 грн., для працездатних осіб (що дорівнює мінімальній заробітній платі) - 1378 грн., для непрацездатних осіб (що дорівнює мінімальній пенсії) - 1074 грн.

  Він наголосив, що уже з 1 вересня збільшуються розміри заробітних плат в залежності від категорії для працівників соціальної сфери, культури, науковців, педагогів, медиків, а також підвищуються пенсії та соціальні допомоги,  перерахунок яких здійснюватиметься після ухвалення змін до бюджету-2015.