• In English
 • Потреби людей з інвалідністю потрібно враховувати на етапі проектування станцій метро
  опубліковано 11 вересня 2015 року о 13:57

  Потреби людей з інвалідністю потрібно враховувати на етапі проектування станцій метро. Про це йшлося на нараді з питань доступності метрополітену для людей з особливими потребами, що відбулася під головуванням заступника Міністра інфраструктури Миколи Снітка. На заході були присутні представники метрополітенів Києва, Харкова і Дніпропетровська, а також громадських організацій людей з інвалідністю.

  За словами Миколи Снітка, в умовах, коли в Україні зростає кількість людей з обмеженою мобільністю, потрібно приділити особливу увагу забезпеченню зручніших умов користування транспортом для цих груп населення. Він зазначив, що нові станції метрополітену потрібно адаптувати до потреб людей з особливими потребами вже на етапі їх проектування.

  «Розроблений Міністерством інфраструктури законопроект «Про залізничний транспорт», який зараз проходить зовнішнє погодження, передбачає забезпечення умов для маломобільних груп населення під час будівництва всіх нових одиниць рухомого складу і об’єктів інфраструктури. Поліпшувати ці умови наразі мають і при проведенні реконструкції та капітального ремонту станцій метрополітену», - зазначив Микола Снітко.

  За словами заступника Міністра, облаштування станцій метро з урахуванням всіх потреб маломобільних груп населення потребує часу і коштів. Втім вже зараз планується вжити першочергових заходів, які мають на меті зробити метро зручнішим. Йдеться про контрастні лінії маркування, забезпечення звукових і світлових сигналів для людей з вадами зору і слуху на входах і виходах зі станцій, обладнання поручнями всіх сходових майданчиків, облаштування пандусів.

  У зв’язку з цим під час наради прийнято рішення з 21 вересня провести в метрополітенах України місячник, мета якого – визначити доступність об’єктів інфраструктури метро для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. До роботи залучатимуть представників громадських організацій людей з інвалідністю. За результатами заходу планується розробити і затвердити плани-графіки щодо усунення виявлених недоліків.

  У вересні в Міністерстві мають розробити проект наказу «Про затвердження Правил користування метрополітеном». Він передбачатиме внесення до чинних Правил нового розділу, який деталізує питання обслуговування пасажирів з  особливими потребами.