• In English
 • Мінекономрозвитку має намір завершити імплементацію Угоди про спрощення процедур торгівлі СОТ до кінця року
  опубліковано 11 вересня 2015 року о 12:36

  Важливою складовою реформи дерегуляції підприємницької діяльності в Україні має стати імплементація Угоди про спрощення процедур торгівлі (УПСТ) Світової організації торгівлі (СОТ). На цьому наголосила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська під час виступу на семінарі з питань імплементації Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі.

  «Ратифікація цієї Угоди є одним із пріоритетних завдань Мінекономрозвитку, визначених Планом заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020». Здійснення всіх відповідних внутрішньодержавних процедур ми плануємо завершити до кінця 2015 року», - сказала вона.

  Наталія Микольська також додала, що в рамках ратифікації УСПТ передбачено створення Національного комітету з питань спрощення процедур торгівлі, який  повинен стати координатором реалізації комплексної реформи з дерегуляції зовнішньоторговельної діяльності.

  Торговий представник України пояснила, що відповідна реформа має на меті спростити процедури на кордоні, вдосконалити організацію та покращити взаємодію органів контролю, автоматизувати всі формальні процедури, лібералізувати валютне регулювання, налагодити діалог із представниками ділових кіл України.

  На думку Наталії Микольської, в результаті реформи дерегуляції буде знижено витрати бізнесу на здійснення експортно-імпортних операцій, зростатимуть конкурентоздатність українських експортерів, надходження від митних платежів, обсяги торгівлі та диверсифікація експорту, знижуватиметься рівень корупції у цій сфері та, насамкінець, буде створено додаткові стимули для залучення прямих іноземних інвестицій і розвитку малого та середнього підприємництва.

  Семінар із питань імплементації Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі відбувся 10 вересня в Клубі Кабінету Міністрів із метою визначення найоптимальніших шляхів імплементації положень УСПТ в українське законодавство. Захід відбувся за підтримки Проекту USAID з торговельної політики та за участю представників профільних державних органів: Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства закордонних справ, Міністерства інфраструктури, Національного банку України, Державної фіскальної служби та ін..