• In English
 • Сергій Білан: У боротьбі з тероризмом важлива співпраця кінологічних підрозділів всіх силових відомств України
  опубліковано 11 вересня 2015 року о 12:53

  Забезпечення активної співпраці та координації роботи кінологічних підрозділів всіх силових відомств України у боротьбі з тероризмом – одне з актуальних питань сьогодення. Про це заявив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан під час відкриття семінару, який розпочався вчора, 10 вересня 2015, у м. Хмельницький на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

  Участь у семінарі також взяли керівники кінологічних підрозділів Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ, Міноборони, Нацгвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби, Управління державної охорони, а також представники Європейського Союзу та інших установ.

  «В умовах сьогодення, з урахуванням проведення антитерористичної операції на сході нашої країни, набуває все більшої потреби її кінологічне забезпечення у заходах з протидії тероризму. Сьогодні ми маємо складну ситуацію на сході країни, де через лінію зіткнення відбувається незаконне переміщення зброї, вибухівки та  тютюнових виробів. Тому дуже важливо знайти адекватні і ефективні методи впливу на зменшення і ліквідацію контрабандних потоків, забезпечивши захист економічних інтересів держави та безпеку громадян», – зазначив Сергій Білан на відкритті семінару. 

  Наразі у митницях ДФС працює 142 кінологічні команди. Їх робота полягає у пошуку та виявленні незаконно переміщуваних через митний кордон нашої держави наркотичних засобів, психотропних речовин, зброї, вибухових виробів, тютюнових виробів та валюти.

  «Оскільки кінологічне забезпечення дає реальні практичні результати, у теперішній час нами розглядається питання щодо його активного застосування у роботі спеціального підрозділу ДФС України «Фантом», який ефективно здійснює оперативне забезпечення у зоні проведення антитерористичної операції. А у співпраці з фахівцями інших відомств зможемо зробити ще більше», - зазначив Сергій Білан