• In English
 • Земельні аукціони: на Херсонщині вдвічі зросла вартість прав оренди на земельні ділянки
  опубліковано 11 вересня 2015 року о 12:02

  У вересні на земельних торгах у Херсонській області землевпорядники продали права оренди на чотири земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа земель становить понад 266 гектарів. Під час аукціону вартість оренди двох наділів зросла у два рази.

  Землі, що віддали в оренду, призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Наділи розташовані на території Східненьської сільської ради Білозерського району, Роздольненської сільської ради Каланчацького району та Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонщини. Стартову ціну оренди земель відповідно до вимог законодавства визначили на рівні 3% від нормативної грошової оцінки.

  Найбільш активно торги проходили по двох ділянках у Генічеському районі. Стартова ціна прав оренди на 184,5 га земель була визначена на рівні майже 144 тис. гривень. Під час торгів у результаті відкритої конкуренції між інвесторами вартість прав оренди на землі зросла більш ніж удвічі. Бюджет Привільненської сільської ради протягом семи років буде отримувати понад 290 тис. грн. орендної плати щорічно.

  Ще дві ділянки загальною площею 82 га віддали в оренду інвесторам у Білозерському та Каланчацькому районах. За результатами аукціону річна орендна плата склала майже 53 тис. гривень.

  Землевпорядники Херсонщини зазначають, що проведення земельних торгів дозволяє збільшити надходжень до місцевих бюджетів. Під час проведення аукціонів вдається знаходити інвесторів, зацікавлених у ефективному управлінні землею.

   

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».