• In English
 • Україна та Словаччина співпрацюватимуть у сфері енергоефективності
  опубліковано 10 вересня 2015 року о 20:34

  Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук у складі урядової делегації на чолі з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком 10 вересня 2015 року відвідав Словацьку Республіку.

  У Братиславі Прем’єр-міністр України зустрівся з Президентом Словаччини Андреєм Кіскою та з Главою Уряду Словацької Республіки Робертом Фіцо.

  У рамках цих зустрічей Головою Агентства Сергієм Савчуком підписано Меморандум про співробітництво у сферах енергоефективності, енергозбереження та відновлюваної енергетики між Держенергоефективності та Словацьким інноваційним енергетичним агентством (СІЕА).

  «Підписаний Меморандум — це важливий для України документ у сфері енергоефективності, енергозбереження та відновлюваної енергетики. Оскільки Словаччина пройшла той шлях, яким сьогодні йде Україна. Відповідно  до Національної стратегії Словаччини щодо реновації будинків у 2013 році в країні термомодернізовано 50,38% багатоквартирних будинків та 33% приватних. До 2020 року ці показники мають збільшитися до 72,15% та 47,61% відповідно. Тому для нас важливо використати досвід Словаччини, оскільки  в Україні 80% житлового фонду потребують термомодернізації», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  «Нашу програму з енергоефективності ми розробляли спираючись на європейський  досвід, в тому числі Словаччини. І з моменту її існування, вона довела свою ефективність», - підкреслив Сергій Савчук та додав, що у цій країні з 2005 по 2013 рік було реалізовано 599 проектів у житлових будівлях на суму 91,5 млн. євро.

  Голова Агентства зазначив, що, співпрацюючи у рамках Меморандуму, Держенергоефективності та Словацьке інноваційне енергетичне агентство (СІЕА) мають обмінятися досвідом, зокрема, щодо запровадження ефективних фінансових механізмів для підтримки реалізації проектів у сферах енергоефективності, використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

  Для вивчення передового досвіду у сфері енергоефективності Меморандумом передбачено проведення спільних семінарів між підписантами, конференцій тощо.