• In English
 • Власникам квартир у багатоповерхівках вигідно займатися утепленням, створивши ОСББ та долучившись до програми з енергоефективності
  опубліковано 10 вересня 2015 року о 21:01

  Власникам квартир у багатоповерхівках вигідно займатися утепленням, створивши ОСББ та долучившись до програми з енергоефективності. Про це заявив Перший заступник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт під час виступу на міжнародній конференції "Широкомасштабна енергозберігаюча санація житлових будинків", організованій громадським об’єднанням "Київський центр сприяння розвитку ОСББ" за підтримки німецького фонду Фрідріха Науманна "ЗА СВОБОДУ" 10 вересня у м. Києві.

  Цього року запрацювала програма державної підтримки ОСББ, яка передбачає відшкодування 40% суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали. Це перший крок до проведення комплексної термомодернізації в країні.

  "Така цільова аудиторія, як ОСББ та ЖБК, була обрана нами не випадково. Адже представники ОСББ як ніхто краще знають умови проживання в будинку, його стан, потреби мешканців, їхню фінансову спроможність. Більше того, ОСББ надається можливість провести утеплення усього будинку та отримати компенсацію від держави", – наголосив О. Корчміт.

  За даними Агентства, ще 31 серпня було зафіксовано 25 ОСББ, які скористалися державною програмою з енергоефективності. Станом на 7 вересня вже 35 ОСББ взяли кредити на енергоефективні матеріали та обладнання на загальну суму 5,8 млн. грн. "Отже, спостерігається позитивна динаміка попиту на програму. Це вже перемога. Населення почало усвідомлювати відповідальність за свою власність та вірити у дієвість розробленого нами механізму державної підтримки", – повідомив О. Корчміт.

  Загалом ОСББ беруть кредити на заміну вікон у під'їздах, модернізацію систем освітлення, встановлення лічильників теплової енергії, регулятори теплового потоку за погодними умовами. У середньому розмір таких кредитів становить від 100 до 200 тисяч гривень.

  "Ми робимо все можливе, щоб державна програма з енергоефективності стала ще більш доступною. З цією метою Агентство активно працює з органами місцевого самоврядування у напрямку впровадження місцевих програм відшкодування відсотків за кредитами", – повідомив О. Корчміт та додав, що мешканці багатоповерхівок мають зрозуміти, що проведення заходів з енергоефективності в рамках програми є вигідним та доступним для них, так само, як це вже усвідомили власники індивідуальних будинків.

  Вартий уваги той факт, що до державної програми долучилися ОСББ з 16 різних регіонів країни. До п’ятірки лідерів за кількістю взятих кредитів входять Волинська, Львівська, Дніпропетровська, Черкаська та Харківська області, а м. Луцьк має найбільшу кількість ОСББ-учасників цієї програми.

  Олексій Корчміт також нагадав учасникам конференції, що нещодавно, 2 вересня, Луцькому ОСББ "Явір 2011" було видано найбільший на сьогодні кредит у розмірі майже 2 млн. грн. на проведення заходів з комплексної термомодернізації будинку. "Це ОСББ має стати прикладом для тих, які ще досі вагаються: брати участь у програмі чи ні", - наголосив О. Корчміт.

  Наприкінці виступу О. Корчміт закликав учасників конференції долучатися до державної програми з енергоефективності, зокрема представників ОСББ та ЖБК м. Києва, кількість яких на сьогодні становить понад 2 тисячі.