• In English
 • На Сумщині учасники АТО отримають у власність більше тисячі земельних ділянок
  опубліковано 10 вересня 2015 року о 18:47

  На Сумщині учасники АТО отримали дозволи на розробку документації із землеустрою на відведення у власність 1026 земельних ділянок. Загальна площа земель складає понад 707 гектарів.

  Із загальної кількості земельних наділів 418 ділянок площею 50 гектарів військовослужбовці планують використати для ведення садівництва. Ще 328 ділянок площею близько 629 гектар використають для ведення особистого селянського господарства. Для індивідуального будівництва відведуть 280 наділів площею 28 гектарів.

  Найбільшу кількість земельних ділянок для військових відвели на території м. Суми та Сумського району (понад 60% від загальної кількості дозволів). В основному це ділянки для ведення садівництва.

  З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО земельними ділянками у Сумській області військовослужбовці подали 1 664 звернень на отримання землі. Тільки впродовж серпня землевпорядники отримали 150 заяв.

  Землевпорядники Сумщини спільно з органами місцевого самоврядування зарезервували 1170 масивів земель, які можуть бути надані у власність учасникам АТО. Площа масивів складає майже 3,6 тис. гектарів. Близько 3,0 тис. га можуть бути використані для ведення особистого селянського господарства, 374 га для індивідуальної житлової забудови та близько 240 га для ведення садівництва.

   

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.