• In English
 • МВС: За 8 місяців викрито понад 20 тис. незаконних операцій з платіжними картками на суму близько 500 млн. грн.
  опубліковано 10 вересня 2015 року о 16:45

  За 8 місяців МВС викрито понад 20 тис. незаконних операцій з платіжними картками на суму близько 500 млн. грн. Про це під час брифінгу 10 вересня заявив начальник Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України Сергій Демедюк.  

  «За нашою інформацією, лише за 8 місяців цього року вже було зафіксовано правоохоронними органами України понад 20 тис. незаконних операцій з платіжними картками фізичних осіб, які спричинили збитки на суму близько 500 млн. грн. Це лише ті факти, які нам вдалося зафіксувати і встановити», - заявив Сергій Демедюк.

  За словами начальника Управління боротьби з кіберзлочинністю, в окремих випадках заяви від банків до МВС не надходять. Банківські працівники намагаються своїми силами встановити зловмисників. Для отримання інформації про банківські рахунки злочинці йдуть на дуже дорогі і витратні заходи. Вони наймають фахівців, розробляють спеціальні програми для викрадення баз даних з комерційних структур, які накопичують таку інформацію.

  «Наприклад, якщо в кожному супермаркеті вам пропонують отримати бонусну картку, ви повинні там вказати свої дані. У деяких випадках просять вказати і номери банківських карт, надалі ця база даних накопичується. При використанні цієї картки при розрахунку, не готівкою, а банківською карткою, вони заносяться в базу даних. У підприємства повністю накопичуються дані тої чи іншої людини, яка добровільно надала інформацію про себе. Це найбільш вразливі місця, звідки береться інформація, якою потім користуються шахраї», -  зауважив Сергій Демедюк.

  Щоб уберегти себе та своїх родичів від різноманітних Інтернет-шахрайств працівники УБК МВС України розробили ряд підказок, які допоможуть Вам не стати жертвою кіберзлочинців та уберегти свої заощадження.