• In English
 • Реформа енергетичної незалежності держави - одне з пріоритетних завдань Мінрегіону
  опубліковано 10 вересня 2015 року о 16:24

  Мінрегіон підтримує державну політику в частині розробки нових нормативно-правових актів для зміни відношення людей до своєї власності.

  Про це сказала начальник Управління житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Світлана Старцева під час Конференції «Енергозберігаюча санація житлових будинків».

  «Одним із таких є прийнятий Верховною Радою України Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Це основа для проведення заходів в частині енергоефективності та енергозбереження», - повідомила Світлана Старцева.

  Вона звернула увагу, що на сьогоднішній день є нагальним питання щодо скорочення витрат тепла на опалення житлових будинків.

  «Потенціал економії на стадії вироблення теплової енергії складає до 10%, на стадії транспортування - 15%, на стадії використання тепла в будинках 40%. Скорочення потреби теплової енергії при централізованому опаленні житлових будинків на 40-50%», - додала начальник Управління.

  За її словами, актуальним є питання використання відновлювальних джерел енергії. Їх частка по Україні складає 3% в загальному обсязі первинної енергії в той час, як  в Європі цей показник сягає 20 %.

  Світлана Старцева нагадала, що напрацюваннями Міністерства є прийняті закони України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації», та прийнята Урядом постанова, яка регулює компенсацію тіла кредиту, отриманого на енергоефективні заходи приватними будинками або співвласниками багатоквартирних будинків. Також підготовлені до розгляду Верховної Ради України законопроекти про енергетичну ефективність будівель та житлово-комунальні послуги (нова редакція).