• In English
 • Сьогодні офіційно відкрився 22-й Форум видавців у Львові
  опубліковано 10 вересня 2015 року о 16:20

  Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури В`ячеслав Кириленко взяв участь в офіційному брифінгу з нагоди відкриття 22-го Форуму видавців у Львові.

  Президент громадської організації «Форум видавців» та головний організатор львівського форуму видавців Олександра Коваль подякувала Міністерству культури та обласній держадміністрацій за надану підтримку  в організації та проведенні Форуму, а також відзначила: «Вперше в історії Форуму його відкриття офіційно відвідав Віце-прем`єр-міністр. Я надзвичайно Вам вдячна».

  Під час свого виступу  В’ячеслав Кириленко  заявив: «В офіційному  статусі  я тут вперше, проте неофіційно я відвідую Форум вдесяте чи навіть в дванадцяте. Форум уже багато років є подією номер один не лише в Україні, але й і за її межами. Хочу побажати всім книгоманам, які протягом чотирьох днів насолоджуватимуться читанням і розмовами про книги, гарного настрою та добрих вражень від Львівського форуму видавців».

  Він також відзначив високий рівень підготовки та проведення найбільшої книжкової події в Україні.

  Також Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури наголосив, що у справі реформування бібліотечної галузі досягнуті  вже певні позитивні результати. Насамперед, відновлено бюджетне фінансування для закупівлі книжок української мовою, які поповнили фонди бібліотек: «Цього року таке фінансування склало 9 млн. гривень. Вперше за час реалізації бюджетної програми, за якою Міністерство культури проводить закупівлю книжок, у відборі україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек брали участь виключно бібліотечні фахівці – представники національних, державних та регіональних універсальних наукових бібліотек».

  Нагадаємо, що 22-ий Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові» триватиме до 13 вересня. Програма Форуму налічує понад 1200 подій, які відбудуться на більш ніж 60-ти різних локаціях міста Львова.

  Заплановано, що Форум відвідають автори із Зімбабве, Китаю, Єгипту, а також з Білорусі, Бразилії, Естонії, Ізраїлю, Латвії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії, Сербії, Фінляндії, Франції. Учасники з різних країн обміняються досвідом та думками з приводу того, як культура може протистояти пропаганді і як інтелектуальний рівень людини впливає на її можливість відрізняти правду від брехні.