• In English
 • На Дніпропетровщині 1 537 учасників АТО отримають земельні ділянки
  опубліковано 09 вересня 2015 року о 15:30

  З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО земельними ділянками у Дніпропетровській області землевпорядники надали військовослужбовцям 1 537 дозволів на розробку проектів землеустрою. Військові отримають земельні ділянки загальною площею 1966 гектарів.

  Із загальної кількості земель 991 ділянку площею 1904 га учасники АТО планують використати для ведення особистого селянського господарства. Ще 516 земельних ділянок площею близько 58 га – для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських споруд. Для індивідуального садівництва та дачного будівництва військовослужбовцям виділили 30 ділянок площею 3,42 гектари.

  Загалом до головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області та органів місцевого самоврядування за отриманням земельних наділів звернулись 2 682 військових. Лише з початку вересня 2015 року органи земельних ресурсів регіону отримали 77 заяв від учасників АТО.

  Фахівці землевпорядної служби Дніпропетровщини спільно з місцевими радами визначають вільні землі, які можуть бути передані військовослужбовцям. Землевпорядники вже зарезервували 648 земельних масивів загальною площею 2 453 гектари. Учасники АТО зможуть отримати  близько 3110 земельних наділів. Із загального переліку зарезервованих земель 2067 га можна використати для ведення особистого селянського господарства. Ще 280 га – для будівництва житлового будинку. Для ведення індивідуального садівництва можуть відвести 106 гектарів земель.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.