• In English
 • Будь-які спроби Росії провести незаконні вибори на територіях Донецької і Луганської областей означають повний зрив Мінських домовленостей, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 09 вересня 2015 року о 15:21

  Україна виконала свою частину Мінських домовленостей: «Будь-які дискусії про перекладання відповідальності на Україну є безпідставними і неприйнятними. Україна є жертвою. Агресором є Російська Федерація», - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк по завершенні зустрічі з Главою Уряду Республіки Польща Евою Копач у Варшаві.

  Він нагадав про ключові вимоги Мінських домовленостей. Перший пункт, підкреслив Глава Уряду України, - це припинення вогню: «Його не відбувається. Так, інколи стається, що суттєво зменшується кількість обстрілів, але потім знову з'являється».

  «Пункт другий – це відведення російських бандитів і терористів з території України. Підкреслюю - не тільки відведення техніки чи озброєння, а виведення регулярних російських військ і російських бандитів з української території. Пункт третій – це відновлення контролю над українським державним кордоном, для того, щоб ці бандити не повернулися назад», - наголосив він.

  Арсеній Яценюк також підкреслив, що проведення виборів в Україні в цілому «і на українській території, якою є Донецьк, Луганськ, і в тому числі Крим», повинно відбуватися виключно за нормами міжнародних стандартів і критеріїв ОБСЄ - прозорі і чесні вибори.

  «Ми звернулися до ОБСЄ і БДІПЛ (Бюро демократичних інститутів і прав людини – ред.) з проханням дати нам відповідь, чи є сьогодні умови для того, щоб провести там чесні й прозорі вибори. Як можна іти на виборчу дільницю і опускати бюлетень під дулом російського автомата? Це фікція»,  - підкреслив Глава Уряду України.

  «Будь-які спроби Російської Федерації, - тому що в Донецьку і Луганську російські найманці, - провести будь-які незаконні вибори на цих територіях, означають повний і тотальний зрив Мінських домовленостей», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду України відзначив позицію Польщі «щодо підтримки України, щодо єдності Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки в питанні санкцій проти Російської Федерації»: «Ми разом із цивілізованим світом вимагаємо виконати «Мінськ» - припинити стріляти і вбивати українців, вивести російські війська і відновити контроль над кордоном. Тоді ця криза, яка була створена Росією, і ця військова агресія зупиниться».

  Арсеній Яценюк також наголосив, що Росія зацікавлена в дестабілізації ситуації в цілому у світі: «Наслідки дестабілізації знає не тільки Україна, але вже і Європа. Ми як ніхто вас розуміємо, коли зараз сотні тисяч мігрантів з зон військових конфліктів шукають притулок в країнах-членах Європейського Союзу. Тому що у нас через російську військову агресію 1,5 мільйона тимчасово переміщених осіб, яким треба дати роботу, зарплати, пенсії, житло».

  «Це означає, що ми повинні шукати відповідь на ці виклики разом», - сказав Глава Уряду України.