• In English
 • Андрій Пивоварський особисто перевірив, як працює дерегуляція в Миколаївському порту
  опубліковано 09 вересня 2015 року о 14:50

  Під час робочої поїздки до Миколаївського морського порту 9 вересня Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський та його заступник Юрій Васьков піднялися на борт судна Skippers Y (прапор Сьєрра-Леоне), аби почути відгук капітана про дотримання в українських портах нових правил з дерегуляції. Нагадаємо, вчора вступила в дію постанова Кабміну №491, яка визначає нові, спрощені процедури оформлення флоту і вантажів в українських морських портах.

  На борту Міністр та його заступник поспілкувалися з паном Радваном – капітаном судна Skippers Y, що прибуло о 6:00 9 вересня для завантаження 24 тис. тонн металопродукції та подальшого її транспортування до Туреччини. Під час розмови з’ясувалося, що процедура оформлення тривала близько 20 хвилин. Капітан визнав, що цей факт свідчить про суттєві зміни, адже раніше аналогічний процес тривав значно довше. На борт піднялися лише прикордонники для проведення паспортного контролю екіпажу. Раніше комісія, що оглядала судна з таким типом вантажу, складалася з представників кількох контролюючих органів.

  Також під час розмови Андрій Пивоварський попросив поділитися іншими зауваженнями. Капітан Skippers Y зазначив, що не знав про скасування в Україні контролю ізольованого баласту.  

  У зв’язку з цим Міністр доручив керівництву всіх 13 портів розробити англомовні пам’ятки про нововведення і видавати їх капітанам під час оформлення іноземних суден на прихід. Головна мета – доступно і детально інформувати екіпажі про нововведення в портах України.

  Пивоварський також наголосив на важливості зворотного зв’язку від капітанів суден, що заходять до портів України. «Після вступу в дію нових правил з дерегуляції важливо забезпечити їх дотримання. Зараз цінний кожен відгук про складнощі, що виникають під час оформлення флоту і вантажів, тому закликаю бізнес повідомляти про них Мінінінфраструктури», - підкреслив він.