• In English
 • Олексій Павленко: Україна відкриє ринок ЄС для насіння
  опубліковано 09 вересня 2015 року о 14:21

  "Експерти визнають природні умови України як одні із найкращих для виробництва насіння. Переконаний, що виробництво та експорт насіння може стати ще однією перспективною нішею для розвитку вітчизняного агросектору", - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  У період із 26 травня по 4 червня 2015 року експертами Продовольчої та Ветеринарної Служби Європейської Комісії проведено  аудит з метою оцінки системи офіційного контролю та сертифікації насіння зернових в Україні та її відповідності вимогам Європейського Союзу.

  В ході аудиту особливу увагу було надано організації контролю виробництва насіння, процедурі сертифікації насіння, реєстрації виробників насіння та садивного матеріалу, польовому інспектуванню, взяттю проб насіння та їх аналізуванню, маркуванню партій насіння та видачі сертифікатів.

  Результати проведеної перевірки є позитивними, а діяльність відповідальних державних органів за контроль та сертифікацію насіння була визнана такою, що відповідає стандартам Європейського Союзу.

  За офіційними даними Європейської Комісії, українська система контролю за виробництвом  та сертифікацією насіння організована належним чином. А отже, насіння, вироблене та сертифіковане в Україні, визнається еквівалентним виробленому та сертифікованому у країнах ЄС.

  "Позитивні результати цього важливого аудиту є ще одним доказом, що ми виробляємо якісну продукцію, що відповідає світовим стандартам. Це сприятиме відкриттю ринку ЄС та інших країн для ще однієї експортної позиції - насіння, що стане значним кроком у розвитку вітчизняного агросектору", - наголосив Олексій Павленко.