• In English
 • Міжнародні експерти розроблять стратегію реформи ринку зайнятості України
  опубліковано 09 вересня 2015 року о 11:31

  Експерти спеціалізованих агенцій ООН розпочали практичний етап розробки стратегії „Забезпечення доступу до продуктивної зайнятості” для України. Про це повідомили представники спеціальної місії Програми розвитку ООН (ПРООН) і Міжнародної організації праці (МОП) у Києві під час зустрічі з Міністром соціальної політики України Павлом Розенком.

  Очільник Міністерства подякував міжнародним фахівцям за експертну і технічну підтримку реформ у нашій державі й активну працю над запровадженням спільних проектів.

  Міністр зупинився на актуальності розробки експертами ООН стратегії діяльності держави на ринку зайнятості на основі світових підходів і важливості реформування Державної служби зайнятості України.

  Заступник Постійного Представника ПРООН в Україні Ініта Пауловіча поінформувала про результати роботи місії. За останні 10 днів відбулася низка зустрічей іноземних фахівців із чиновниками Мінсоцполітики і Держслужби зайнятості, а також тристоронні консультації щодо стратегії і деталей майбутніх перетворень на ринку праці нашої країни. „Без системного реформування не вдасться досягнути системних результатів”, - наголосила представник Організації Об’єднаних Націй.

  Експерти місії поділилися своїми висновками та рекомендаціями. Наголошувалося, що одним з пріоритетів нової Програми гідної праці, яку розробляють для нашої країни фахівці МОП, буде відновлення зайнятості населення і створення сприятливого бізнес-середовища. Розпочнеться робота із загального функціонального аналізу стану ринку праці України. Місія пропонує визначити кілька пілотних регіонів, де будуть апробовані нові підходи до соціальної реформи. Увага експертних груп зосереджуватиметься на соціально вразливих групах населення: внутрішніх переселенцях, демобілізованих учасниках АТО, інвалідах, молоді тощо. Планується надати пропозиції щодо покращення якості зайнятості, вивчення проблеми неформальної зайнятості і створення стимулів для її формалізації. Приділятиметься увага і професійній освіті українців.

  „Розпочато важливу роботу, яка має закласти основу нової моделі вітчизняного ринку праці, - наголосив Павло Розенко. – Нова соціальна політика і сучасні підходи до політики зайнятості вперше відкриють можливість розробки й запровадження соціальної моделі нашої держави”.