• In English
 • Мінінфраструктури запрошує до обговорення нового порядку огляду суден, які здійснюють плавання (експлуатуються) на внутрішніх водних шляхах України
  опубліковано 09 вересня 2015 року о 11:37

  Міністерство інфраструктури 4 вересня опублікувало для публічного обговорення проект наказу «Про внесення змін до Інструкції про огляд суден, які здійснюють плавання (експлуатуються) на внутрішніх водних шляхах України». Головна його мета – спрощення процедури огляду таких суден із застосуванням європейського досвіду, а також створення сприятливіших умов для ведення бізнесу. Проектом акту пропонується внести суттєві зміни до Інструкції про огляд суден, які здійснюють плавання (експлуатуються) на внутрішніх водних шляхах України, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 19 квітня 2001 року № 225.

  Мінінфраструктури пропонує зменшити кількість обов’язкових інспекторських перевірок суден, які здійснюють плавання (експлуатуються) на внутрішніх водних шляхах України та перевіряються Укрморрічінспекцією. Йдеться про скорочення обов’язкового переліку перевірок від 7-8 (без урахування профілактичних оглядів) до 1-3 на рік для судновласників, які дотримуються всіх вимоги безпеки судноплавства та експлуатації своїх суден. Зокрема, йдеться про скасування перевірок, пов’язаних з подовженням терміну дії суднових документів, а також перевірок після навігаційного періоду і зимового відстою. Додаткові перевірки будуть залежати від ряду факторів, зокрема стану судна, його корпусу і механізмів, умов експлуатації, дотримання вимог безпеки судноплавства тощо.

  Згідно пропонованих змін, планується запровадити нові сучасні форми огляду суден у вигляді чек-листів. Це спростить систему обліку документації та контролю за виконанням оглядів. Раніше акт огляду судна інспектори складали від руки та вносили його до Єдиної книги оглядів судна.

  Міністерство розробило проект акту за результатами спілкування із судновласниками і представниками судноплавних компаній, які й виступили ініціаторами нововведень. Пропоновані зміни дозволять знизити рівень корупції під час огляду (перевірки) суден, підвищити якість перевірок і систематизувати дані про них.

  Зауваження та пропозиції до проекту акту потрібно надсилати на адресу Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14 (e-mailsafety_control@ukr.net), а також до Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 (e-mailinform@dkrp.gov.ua).

  Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань приймаються протягом 30 календарних днів з дати опублікування проекту наказу у письмовому та/або електронному вигляді.