• In English
 • Павло Клімкін провів зустріч з Віце-президентом Європейської Комісії, Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 19:57

  7 вересня у рамках візиту до Брюсселя Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів зустріч з Віце-президентом Європейської Комісії, Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні.

  Сторони обговорили ситуацію на сході України, хід імплементації Мінських домовленостей та прогрес України у впровадженні внутрішніх реформ, у т.ч. що стосується процесу децентралізації та внесення відповідних змін до Конституції України, а також підготовки до місцевих виборів в Україні.

  П.Клімкін наголосив на неприпустимості проведення місцевих виборів на тимчасово неконтрольованих територіях в порушення законодавства України, що призведе до зриву виконання Мінських домовленостей і зашкодить політичному вирішенню конфлікту.

  Високий представник підтвердила рішучу підтримку з боку Європейського Союзу виконанню Мінських домовленостей та діяльності Нормандського формату для відновлення територіальної цілісності та миру в Україні. Було також підтверджено політику невизнання незаконної анексії Росією Криму та Севастополя.

  Міністр відзначив важливість подальшої підтримки Євросоюзу в питанні звільнення українських громадян, які незаконно утримуються Росією, зокрема Н.Савченко, О.Сенцова та О.Кольченка.

  Співрозмовники підтвердили спільну позицію щодо безумовного початку дії поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з 1 січня 2016 року.

  Окрема увага під час зустрічі була приділена виконанню Плану дій з візової лібералізації з запровадження безвізового режиму в’їзду до Євросоюзу для українських громадян, а також підготовці до підписання Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.