• In English
 • Ніна Сидоренко поінформувала про діяльність АМКУ на ринках агропромислового комплексу
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 19:29

  Сьогодні, 07 вересня 2015 року відбулась спільна прес-конференція Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка та заступника Голови Антимонопольного комітету України – державного уповноваженого Ніни Сидоренко.

  Під час брифінгу обговорено ряд важливих питань, зокрема, продовольчої безпеки та співпраці Міністерства аграрної політики та продовольства України з Антимонопольним комітетом.

  Олексій Павленко повідомив, що Україна по всіх видах продукції є самодостатньою, виробляє по деяким видам продукції у рази більше, ніж споживає всередині країни. Міністр наголосив, що в країні зберігається позитивна та цілком прогнозована ситуація із забезпечення продовольчої безпеки.

  У свою чергу Ніна Сидоренко звернула увагу на те, що компетенція встановлювати торговельні надбавки на соціальну групу продовольчих товарів в межах 15% від оптово-відпускної ціни виробника належить місцевим адміністраціям. Комітет не встановлює, не регулює і не контролює ціни на товари агропромислового комплексу, а розглядає питання обґрунтованості цін тоді, коли має місце порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

  Так, протягом 2015 року Антимонопольним комітетом України та його органами відкрито 11 справ за ознаками порушення на ринках хліба та хлібопродуктів, молока для промислової переробки, крупи гречаної. Комітет та його органи надали рекомендації понад 720 суб’єктам господарювання стосовно приведення ціни до обґрунтованого рівня, який існував би за умов значної конкуренції на ринках.

  Заступник Голови Антимонопольного комітету України також підкреслила, що мета Комітету – створення таких умов, за яких на ринках агропромислового комплексу та інших товарних ринках існувала б конкуренція, щоб виробники та ритейлери отримували прибутки та платили податки, а споживач мав можливість вибрати товар найкращої якості та придбати його за оптимально доступною для нього ціною.