• In English
 • Дерегуляція в портах: всі пункти пропуску готові до початку роботи за новими правилами
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 20:20

  Міністерство інфраструктури оголошує про старт реалізації розроблених відомством заходів із дерегуляції в морських портах. 8 вересня починає діяти низка дерегулятивних заходів, визначених Постановою Кабінету Міністрів «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів» від 07.07.2015 №491. У зв’язку з цим станом на 7 вересня всі 13 пропускних пунктів у портах України забезпечені оновленими технологічними схемами пропуску вантажів, транспортних засобів та людей через державний кордон.

  Згідно з розпорядженням Мінінфраструктури, Адміністрація морських портів України разом з фахівцями Державної прикордонної служби розробила технологічні схеми, які запроваджують нові, спрощені процедури оформлення суден і вантажів у портах. Міністерство отримало погодження цих схем від усіх контролюючих служб – фітосанітарної, ветеринарної, екологічної, санітарної, митної.

  За дорученням Міністерства філіали ДП АМПУ провели інструктаж по роботі за новими схемами для всіх компаній, що працюють у портах (експедиторів і суднових агентів). Відтепер всі вони керуватимуться спеціально складеною пам’яткою щодо дій по обробці суден і вантажів.

  Нагадаємо, Міністерство інфраструктури ініціювало запровадження дерегуляції в портах у липні поточного року. Тоді ж перелік відповідних ініціатив було передано на погодження Кабміну. На підготовку до запровадження нового порядку морським портам було надано 45 днів.

  Набуття чинності урядовою Постановою №491 8 вересня означатиме суттєве скорочення кількості перевірок суден і вантажів, а також задіяних в цих процедурах контролюючих органів. Зокрема, скасовується комісійний контроль безпосередньо на борту суден. Відтепер ця процедура буде здійснюватися лише за наявності документально визначеної підстави, причому вантажні  операції в порту проходитимуть без затримок.

  Документ також передбачає новий порядок контролю закордонних суден, чий маршрут пролягає через кілька українських портів. Так, перевірки здійснюватимуться в першому порту прибуття і порту виходу судна з території України.

  Крім цього, урядовою Постановою №491 в портах запроваджується принцип мовчазної згоди при електронному документообігу, а також скасовується ручний радіологічний контроль вантажів у разу наявності в порту стаціонарних приладів.

  Серед інших інновацій – запровадження іншого порядку огляду, зважування і сканування товарів, доставлених морським транспортом. Згідно з новими правилами, всі ці процедури матимуть проходити у спеціально обладнаному місці на території портового терміналу. Аби ця норма запрацювала, до 1 січня 2016 року портові оператори мають забезпечити відповідні умови.