• In English
 • Директори підприємств Держрезерву відзвітували про недостачі на своїх об'єктах
  опубліковано 07 вересня 2015 року о 18:21

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус відвідав одне з підприємств Державного агентства резерву України (Держрезерв), де, за підсумками експрес-аудиту,  мало місце зникнення близько 112 тис. тонн зерна.

  “Сподіваюся, що винні понесуть реальну відповідальність. Наше завдання, як Міністерства, виявляти такі порушення, не прикривати їх жодним чином, і передавати правоохоронним органам усю наявну інформацію. Ми закликаємо ці органи взятися й активно розібратися в усіх проблемних питаннях”, - підкреслив Айварас Абромавичус.

  Зустріч проводилася за підсумками експрес-аудиту на території ДП «Златодар», м. Золотоноша. Експрес-аудит, який було ініційовано новопризначеним головою Держрезерву Вадимом Мосійчуком разом із Мінекономрозвитку, тривав 3 тижні - з 14 липня до 10 серпня. За його результатами учасники обговорили перспективи розвитку Держрезерву та механізми виявлення корупційних схем. Обговорили також особливості взаємодії з приватним сектором на прозорих засадах.

  “Історично, Держрезерв викликав дуже негативні асоціації, тому що його керівники ставали або супер-багатими, або потрапляли до СІЗО”, - зауважив Міністр.

  Метою нового керівництва є повне реформування установи, встановлення нових принципів роботи та забезпечення повної прозорості.

  “Я хотів би побачити переформатування системи Держрезерву. Більше нових технологій, більше відеоспостереження, більше електронного документообігу. Однак найважливіше - показати, що ті недостачі, які утворилися за минулі роки, за попередніх керівників - розслідуються та передаються до суду. Будемо просити керівництво країни активізувати такі судові справи. Треба щоб винні понесли покарання”, - повідомив Айварас Абромавичус.

  Як повідомлялося раніше, за ініціативи Мінекономрозвитку та оновленого Держрезерву було проведено експрес-аудит матеріальних цінностей підприємств відомства, за результатами якого було виявлено суттєві порушення.

  Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 8 жовтня 2014 року, Державна агенція резерву України забезпечує формування та реалізацію політики у сфері державного матеріального резерву, а також відповідає за його управління. Держрезерв формує, розміщує, зберігає, використовує, поповнює та поновлює запаси державного матеріального резерву.