• In English
 • Мін'юст закликав бізнес не відкладати на останній тиждень подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників
  опубліковано 04 вересня 2015 року о 14:25

  215 тисяч українських компаній все ще не подали до реєстраційних служб інформацію про кінцевих бенефіціарних власників. Якщо представники бізнесу не активізуються та знову відкладуть подачу відповідних даних ближче до кінця граничного терміну 25 вересня, це може призвести до ажіотажу та черг в органах реєстрації. З такою заявою сьогодні в Кабінеті Міністрів виступили заступник Міністра юстиції Оксана Іванченко та директор департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції Сергій Бенедисюк.

  «Ми хочемо нагади усім підприємцям, що 25 вересня збігає граничний термін подання бізнесом відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) компаній – так званої Форми 4. Просимо усіх, хто ще не подав відповідних даних, не відкладати цей процес на останній тиждень, аби не створювати зайвого ажіотажу», - сказала заступник Міністра юстиції.

  Вона нагадала, що у травні цього року в реєстраційних службах склалася досить напружена ситуація. Представники бізнесу в останній момент згадали про необхідність подати Форму 4 з даними про реальних власників компаній. Це призвело до черг та незадоволення з боку відвідувачів реєстраційних служб.

  «Разом з парламентаріями нам вдалося 21 травня схвалити зміни до закону, якими було відтерміновано строк подання відомостей на 4 місяці та спрощено процес подачі цих даних», зауважила Оксана Іванченко.

  Зокрема, за її словами, не потрібно подавати дані релігійним організаціям, державним та комунальним підприємствам, політичним партіям, творчим спілкам, торгово-промисловим палатам та низці інших організацій.

  Так само подавати інформацію про кінцевих бенефіціарів не потрібно тим юридичним особам, власниками яких є виключно фізичні особи у тому випадку, коли саме ці фізичні особи є бенефіціарами даної компанії.

  За словами Сергія Бенедисюка, представникам компаній не доведеться наново заповнювати усі сторінки Форми 4.

  «Ми зробили Форму 4 у вигляді конструктора. Якщо ви подаєте інформацію виключно по бенефіціарам, немає необхідності подавати всі сторінки. Достатньо титульної сторінки та сторінки з даними, які ви хочете подати», - зазначив директор реєстраційного департаменту.

  За його словами, найбільш зручною ця новація буде для тих, хто вирішив надіслати заповнену форму поштою.

  «У такому випадку закон вимагає, щоб підпис керівника був засвідчений нотаріусом на кожній сторінці документа. Нині вам не доведеться засвідчувати 10 сторінок. Замість цього треба засвідчити лише 1 сторінку», - наголосив Сергій Бенедисюк.

  Ще одне нововведення – це можливість попереднього перегляду адміністратором заявок, поданих у електронній формі.

  «У розділі он-лайн-сервісів Мін’юсту можна подати скановану Форму 4. Її перевірить спеціаліст, і якщо не буде помилок, реєстратор призначить конкретний час, коли громадянин має прийти поза загальною чергою з паперовим носієм», - поінформував присутніх директор департаменту державної реєстрації Мін’юсту.

  Водночас, як повідомив Сергій Бенедисюк, у Формі 4 з’явився пункт «відсутній кінцевий бенефіціар».

  «Якщо немає якихось осіб, які підпадають під визначення бенефіціара, передбачене Законом про запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, то представники компанії можуть обрати цей пункт. Однак, якщо хтось намагатиметься подати недостовірну інформацію про відсутність бенефіціарів, українське законодавства передбачає кримінальну відповідальність за такі дії», - попередив він.

  За словами Сергія Бенедисюка, інформацію про реальних власників вже подало більше 1 млн. підприємств. Ще близько 215 тисяч юридичних осіб не внесли відповідні дані.