• In English
 • НКРЕКП взяла участь у короткостроковій консультаційній допомозі в рамках Програми Партнерства в сфері регулювання енергетики
  опубліковано 04 вересня 2015 року о 12:07

  У рамках Програми Партнерства в сфері регулювання енергетики, яка реалізується Національною Асоціацією членів комісій з регулювання комунальних підприємств США (NARUC), за фінансової підтримки Агентства з міжнародного розвитку США (USAID) Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, була надана короткострокова консультаційна допомога з розгляду та підготовки нормативно-правової бази щодо регулювання ринку природного газу. Протягом двох тижнів в Комісії працював консультант - керівник та засновник «Claritas Energy Advisors» Томас Габріель Дворський.

  Консультаційна допомога включала наступні напрями:

  - надання допомоги в розробці загальних керівних принципів і нормативних підходів для проекту Кодексу газових сховищ;

  - розробка критеріїв, згідно з якими до певного газосховища буде застосовуватись режим договірного доступу або режим регульованого доступу;

  - надання допомоги в розробці основних положень типового договору на зберігання (закачування та відбір) природного газу.

  Було проведено ряд робочих зустрічей Томаса Дворського за участю спеціалістів НКРЕКП, представників ПАТ «Укртрансгаз», НАК «Нафтогаз України» під керівництвом члена Комісії Юрія Голляка.

  За результатами аналізу існуючого законодавства, робочих зустрічей та проведених консультацій, пан Дворський презентував для Комісії основні висновки, узагальнення технічних аспектів і рекомендованих підходів для подальшого вдосконалення нормативно-правової бази стосовно зберігання природного газу.