• In English
 • Після року тимчасової перерви розпочалися заняття у Луганському "Кадетському корпусі"
  опубліковано 03 вересня 2015 року о 13:50

  На Луганщині, в місті Кремінна, після року тимчасової перерви в навчальному процесі розпочалися заняття в Луганському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус”. 56 юнаків з 11 міст та селищ Луганської області замість навчання в 10 класах вирішили вступити на І курс і одягнути військовий однострій.

  Протягом останніх 12 місяців військові викладачі займалися переїздом з окупованого Луганська, пошуками належних приміщень на підконтрольній українській владі території та створенням нової навчально-матеріальної бази.

  «Ми врятували наш Кадетський корпус від закриття й надалі продовжуватимемо виховувати справжніх патріотів. Ми розпочали нову сторінку в історії Луганських кадетів. Зараз для наших юнаків є усе необхідне для навчання та проживання. Та ми продовжуємо свій розвиток, і за підтримки керівництва Луганської обласної військово-цивільної адміністрації незабаром відкриємо ще декілька спеціалізованих класів та спальних приміщень», – зауважив заступник начальника Кадетського корпусу підполковник Юрій Луговий.

  За словами командування навчального закладу, головною їхньою перемогою цього року стало те, що ліцею вдалося зберегти найкращих професіоналів, які були і залишаються основним кадровим потенціалом корпусу.

  Луганських кадетів та їхніх викладачів благословив на добрі справи представник  православної церкви отець Павло. Також священнослужитель освятив відремонтовані приміщення кадетського корпусу, їдальню та спортивне містечко.

  Довідково

  Історія Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою  “Кадетський корпус” розпочалася у 1996 році, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.1996 №643 та розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації від 25.11.1996.

  Після захоплення території ліцею незаконними збройними формуваннями, у відповідності до наказу директора департаменту освіти і науки Луганської ОДА від 18.11.2014 р., навчальний заклад переміщено на територію, підконтрольну українській владі – до міста Кремінна.

  29 серпня 2015 року успішно завершено набір ліцеїстів у нових умовах функціонування навчального закладу. До  1 курсу  (10 клас)  прийнято 56 ліцеїстів.