• In English
 • Інформація щодо ситуації із забрудненням повітря в столиці продуктами згоряння
  опубліковано 03 вересня 2015 року о 13:26

  У зв’язку з пожежею торф’яників і лісових масивів у районі с. Зазим’я Броварського району Київської обл. 2 вересня станом на 17:45 у пробах повітря, відібраних ДУ «Київський міський лабораторний центр Держсанепідслужби України», були зафіксовані перевищення гранично допустимих концентрацій продуктів згоряння, зокрема, ангідриду сірчистого.

  Головне управління Держсанепідслужби у м. Києві інформує, що станом на 08.00 год. 03.09.2015р. ці показники стали дещо меншими, але поки що перевищують норму (детальну інформацію дивіться на веб-сайті відомства: http://www.dsesu.gov.ua/ua/dses-ua/novyny/item/1440-shchohodynna-informatsiia-pro-zabrudnennia-atmosfernoho-povitria-m-kyieva).

  «Гранично допустимі концентрації шкідливих речовин в Україні – одні з найбільш жорстких в світі, - зазначив під час брифінгу в МОЗ керівник Держсанепідслужби України Святослав Протас. – Ситуація насправді не є критичною, проте вимагає від населення дотримання певних рекомендацій. Слід обмежувати перебування не відкритому повітрі, робити часте вологе прибирання приміщень, вживати велику кількість води – до 2-3 літрів на добу, завішувати вікна та двері вологою тканиною. Така ситуація може зберігатися від декількох днів до декількох тижнів в залежності від погодних умов. Особливу увагу щодо дотримань цих норм слід приділити дітям, людям похилого віку, людям з хронічними захворюваннями, легеневими захворюваннями та алергією», - додав він.

  У свою чергу заступник Міністра охорони здоров`я Віктор Шафранський зауважив, що заклади охорони здоров’я отримали настанови в такий період більш уважно ставитися до звернень громадян з симптомами поганого самопочуття: «При підвищеній задимленості повітря внаслідок пожеж, викликаних горінням нафтопродуктів та інших вогненебезпечних речовин, такі випадки, на жаль, траплятимуться», - наголосив заступник Міністра.

  Також з метою убезпечення мешканців міста та області, ДСЕС винесено рекомендації столичній адміністрації про тимчасове призупинення навчального процесу у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.