• In English
 • За результатами оцінки, вартість майна ПАТ "Українська залізниця" складає 245 мільярдів гривень
  опубліковано 02 вересня 2015 року о 15:32

  За результатами оцінки компанією Deloitte активів підприємств, на базі яких створюється ПАТ «Українська залізниця», вартість активів склала 245 389 980 594 грн. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський 2 вересня під час засідання Уряду. Міністр також оголосив суму статутного капіталу майбутнього публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», що склала 229 879 115 000 грн. Ця цифра відображає вартість майна за вирахуванням зобов’язань підприємства та розрахована відповідно до встановленої КМУ процедури.

  Укрзалізниця стала найбільшим за роки незалежності підприємством України, на якому було проведено загальну оцінку вартості майна. До переліку оцінених об’єктів увійшло близько 1 мільйона позицій за виключенням тих, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях. У 2016 році планується провести дооцінку об’єктів, що знаходяться на підконтрольній Україні території на Сході країни, та внести їхню вартість до статутного капіталу ПАТ «Українська залізниця». Оцінку майна, розташованого на непідконтрольних Україні територіях Криму й Донбасу, буде проведено після відновлення там контролю української влади.

  Процедура оцінки вартості майна Укрзалізниці тривала близько 8 місяців. Акти оцінки компанія Deloitte у червні 2015 року передала на погодження Укрзалізниці, звідки документ було направлено на рецензування Фонду держмайна. Зведений акт оцінки, до якого включено суму статутного капіталу, отримав позитивну рецензію ФДМУ та був затверджений міжвідомчою комісію з утворення ПАТ «Українська залізниця».

  Наступним кроком стане затвердження Кабміном проекту Статуту ПАТ «Українська залізниця», а також складу Правління, Наглядової ради та ревізійної комісії нового підприємства.

   

  Довідково

  Реформа залізничної галузі – один з пріоритетних напрямків роботи Міністерства інфраструктури. Головною метою змін є лібералізація ринку залізничних перевезень та запровадження ринкової моделі функціонування галузі. Міністерство розробило проект Закону «Про залізничний транспорт», який впровадить новий підхід до організації перевезень: відкриє ринок залізничних перевезень для приватної тяги, кардинально змінить принципи тарифоутворення, введе поняття соціальних перевезень. Ці заходи сприятимуть розвитку конкуренції та покращенню інвестиційної привабливості галузі. Зараз законопроект проходить погодження з  зацікавленими міністерствами, після чого буде направлений до Кабінету Міністрів.

  Проведено оцінку активів Укрзалізниці, на яку Фонд держмайна дав позитивну рецензію. Завершується процес корпоратизації, результатом якого стане реєстрація восени публічного акціонерного товариства, 100% акцій якого належатимуть державі. Розроблено також проект Статуту публічного акціонерного товариства, який змінить модель керівництва підприємством з одноосібної на колегіальну. Створення ПАТ покликане розділити державну та бізнесову функції, які досі поєднувала Укрзалізниця. Функції державного управління відійдуть до новостворених державних структур – Нацкомісії з регулювання у сфері транспорту, Агентства залізничного транспорту. «Укрзалізниця» здійснюватиме бізнес-функцію. Такий підхід підвищить ефективність управлінських процесів та приведе їх у відповідність до європейського зразка.